Gelişmeler

75’inci Yıl Mahallesi’ne kitap kafe

Tesislerde 'kitap kafe' sayısı artıyor

Bayraklı Belediyesi, bünyesindeki sosyal tesis ve kafeteryalarda hayata geçirdiği ‘kitap kafe’lerin sayısını artırmaya devam ediyor. İlk olarak Bayraklı'da bulunan Mansuroğlu Mahallesi’ndeki Değirmen Kafe’de başlayan uygulama, 75’inci Yıl Mahallesi’nde bulunan Teras Kafe’de devam etti. Kafenin bahçesinde atıl halde bulunan kapalı alan yeniden tasarlandı.

Kitap kafeye dönüştürülen yeni merkeze kitaplıklar yerleştirilerek, yüzlerce kitap kitapseverlerle buluşturuldu. Okuma alanları oluşturularak, yapılan yeni düzenleme ile ilçe sakinlerinin kullanımına sunulan kitap kafe, vatandaşların da beğenisini kazandı. İlk ziyaret edenler de üniversitelerin kapanmasının ardından derslerinden geri kalmak istemeyen üniversite öğrencileri oldu.

Yeni kitap kafe Cengizhan’a

Cengizhan Mahallesi Ekrem Akurgal Parkı’ndaki sosyal tesisin içine de yeni bir kitap kafe kazandırılacağı belirtildi. Körfez Kafe için ise çalışmalara başlandı. Uygulama, bölgede yaşayan vatandaşlarda memnuniyet oluşturdu. Kitap kafeleri kullanan vatandaşlara çay hizmetinin ücretsiz verildiği ve projenin ilçedeki birçok sosyal tesiste daha hayata geçirileceği belirtildi.


Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Sosyal tesislerimizde başlattığımız kitap kafe çalışmalarıyla okumayı teşvik ederek kitaplara ulaşımı kolaylaştırıyoruz. İlçemizin birçok mahallesinde bulunan sosyal tesislerimizde kitap kafe uygulamamızı sürdüreceğiz. Kitapseverleri kafelerimize bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak:İHA

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar