Gelişmeler

Narlıdere Dostlar Korosu, Sıra Gecesi Konseri ile Narlıderelilere Müzik Ziyafeti Sundu

Narlıdere Belediyesi Dostlar Korosu, Şef Mustafa Turhan yönetiminde verdiği Sıra Gecesi Konseri ile Narlıderelilere müzik ziyafeti sundu.

Narlıdere Belediyesi Dostlar Korosu, Şef Mustafa Turhan yönetiminde verdiği Sıra Gecesi Konseri ile vatandaşlara müzik ziyafeti sundu. Belediyenin açtığı halk müziği kurslarına katılan kursiyerlerden oluşan koro, Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilediği performansla vatandaşlardan büyük alkış aldı. 60 kişilik koronun Bahçada Nar Ağacı türküsü ile başlayan konserde bireysel performansları da sergileme fırsatı bulan kursiyerler, Türk Halk Müziği’nin en sevilen eserlerini Narlıdereliler ile buluşturdu. ‘Kara Köprü Narlıktır’, ‘Antebin Kalesine’, ‘Nemrudun Kızı’ ve ‘Urfalıyım Ezelden’ başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu yöresine ait türküleri seslendiren koroya vatandaşlar da alkışlarıyla eşlik etti. Konser, Başkan Ali Engin’in il dışında olması sebebiyle Başkanvekilliği görevi üstlenen Murtaza Öz’ün Şef Mustafa Turhan’a çiçek vermesiyle sona erdi.
Narlıdere Belediyesi Dostlar Korosu, Şef Mustafa Turhan yönetiminde verdiği Sıra Gecesi Konseri ile Narlıderelilere müzik ziyafeti sundu.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar