Gelişmeler

Archewell Vakfı'na Para Toplama ve Harcama Yasağı!

Prens Harry ve Meghan Markle'ın 2020'de kurdukları Archewell Vakfı'nın, gerekli yıllık mali kayıtları sunmadığı gerekçesiyle para toplaması veya harcaması yasaklandı.

2020'de İngiltere'deki kraliyet görevlerini bırakarak ABD'ye taşınan Prens Harry ve Meghan Markle çifti 2020'de Archewell Vakfı'nı kurmuştu.

Daily Mail'in haberine göre, Archewell Vakfı'nın, gerekli yıllık mali kayıtları sunmadığı gerekçesiyle para toplaması veya harcaması yasaklandı.

BAĞIŞLAR DÜŞTÜ

Archewell Vakfı, Şubat 2023'ten bu yana yıllık kayıt yenileme ücreti raporlarını veya yenileme ücretini doldurmadığı için vakfın, hayır kurumlarından fon talep etmesi veya dağıtması yasaklandı.

Aralık 2023'te açıklanan CharityWatch verilerine göre, kâr amacı gütmeyen kuruluşun 2022 yılında bağışlarında bir önceki yıla kıyasla 11 milyon dolarlık bir düşüş yaşandığı ortaya çıktı.

Ayrıca, hayır kurumunun 2021'de 13 milyon dolara kıyasla 2022'de 2 milyon doların biraz üzerinde bağış aldığı belirtildi.

Çift, 2020'de kurdukları vakfa oğulları Archie'nin adını vermişti.

PRENSES DIANA'NIN KOLYESİNİ TAKTI

Öte yandan,  ebeveynlerinin ayak izlerini takip eden Prens Harry, eşi Meghan Markle ile Nijerya'ya gitti.

42 yaşındaki Markle'ın taktığı kolye ise gündem olmayı başardı. Prenses Diana'ya ait olduğu belirtilen haç şeklindeki kolyede, elmas detayları öne çıkıyor.

Sena Kaya
Sena Kaya [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar