Gelişmeler

Başkan Duran: Yaşlılarımıza Sahip Çıkmak Bizim İçin Onurlu Bir Görev

Tire Belediyesi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen evde bakım projesi kapsamında, yaşlı ve sağlık sorunu yaşayan vatandaşlara destek sağlıyor.

Tire Belediyesi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile beraber oluşturduğu projeyle;

İhtiyacını kendi başına sağlayamayan yaşlılara ve sağlık problemleri yaşayan vatandaşlara evde bakım hizmetiyle destek oluyor. Böylelikle yatalak ve ihtiyacı olan hastaları evde tedavi ve psikolojik destek ile hayata bağlıyor. Tire Belediyesinin tahsis etmiş olduğu, ‘’İzmir Büyük Şehir Belediyesi Eşref Paşa Hastanesi Evde Bakım Birimi Tire Şubesi’’ binasında; 1 doktor, 1 Hemşire, 1 teknik personel, 1 bakım personelleriyle aralarında aile bağı kurulan bakıma muhtaç hastalar hem yalnız kalmıyor hem de evlerinde sağlık problemlerine çözüm buluyor.

Tire Belediyesi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen evde bakım projesi kapsamında, yaşlı ve sağlık sorunu yaşayan vatandaşlara destek sağlıyor.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, evde bakım hizmetiyle ilgili olarak; ‘’ Yaşlılarımız başımızın tacıdır. Onlara hizmet etmek ve dualarını almak bizim için çok önemli bir husustur. Tire Belediyesi olarak, Büyük Şehir Belediyemizle beraber ortak yürüttüğümüz bu güzel projede, bina tahsisinin yanı sıra, araç ve personellerimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. Onların ayaklarına kadar giderek ücretsiz olarak devam edecek olan projeyle daha çok bakıma muhtaç vatandaşımıza ulaşacağız. Emeklerini esirgemeyen sağlık personellerimize bu kutsal görevden ötürü şükranlarımı sunuyor, tüm hastalarımıza acil şifalar ve uzun ömürler diliyorum’’ dedi.

‘’Alo 153’’

ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, Alo 153 iletişim hattından ya da Yeni Mahalle, Ankara Caddesi, Tire Belediyesi Aşevi karşısında bulunan merkezimiz ile hafta içi saat: 09:00 – 16:00 arasında irtibata

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar