Gelişmeler

Depremzede çocuklara moral etkinliği

Bornova Belediyesi Sayra Çınar Vakfı işbirliğiyle depremzede çocuklar için eğlenceli bir dünyanın kapılarını araladı.

 İzmir depreminde yaşamlarını yitiren Sayra ve Çınar’ın annesi Tülin Batmaz’ın başkanlığını yaptığı Sayra Çınar Vakfı ile birlikte Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı’nda Kütüphaneler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, tiyatro gösterisi, kitap atölyesi, müzik dinletisi ve zumba dansı ile eğlenceli vakit geçiren çocuklar yüz boyama etkinliğine de katıldı.

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından vatandaşların yaralarını sarmak için harekete geçip 15 TIR yardım malzemesinin yanı sıra çeşitli illerde 5 bin çadır kuran Bornova Belediyesi, depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor.

"Hayata Adapte Olmalarına Destek Oluyoruz"

Bornova Belediyesi öğrenci yurdu ve misafirhanelerinde barınma imkanı sunduğu depremzedeler için etkinlikler düzenleyerek günlük hayata adapte olmalarına destek oluyor.

Bornova Belediyesi bu anlayışla, 30 Ekim 2020’de meydana Sayra Çınar Vakfı ile işbirliği ile Atatürk Kitaplığı’nda etkinlik düzenledi.

Bahçede kurulan tiyatroda kendileri için sahnelenen oyunları seyreden çocuklar, kitap ve resim atölyesine katılıp zumba dansıyla eğlendiler. Etkinlik boyunca canlı müzik dinletisiyle keyifli saatler geçiren çocuklar yüz boyama etkinliğine de katıldı.

"Verilen Destekler Çok Önemli"

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, depremzedelere yönelik desteklerin uzun bir süre devam etmesinin gerektiğini belirterek, “Ulus olarak ilk günlerde verdiğimiz destekler çok önemliydi. Ancak bundan sonra da depremden etkilenenlerin normal hayatlarına dönebilmeleri için hepimizin desteklerini ihtiyaçları var."

"En çok üzerlerine titrememiz gerekenler ise çocuklarımız. Onların yaşadıkları travmayı atlatmaları ve geleceğe umutla bakabilmeleri için çalışmalıyız. Biz Bornova Belediyesi olarak bu anlayışla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

"Bornova Belediyesi'ne Teşekkür Ediyoruz"

Sayra Çınar Vakfı Başkanı Tülin Batmaz, 2020 yılındaki İzmir depreminin ardından çocukların yarınları olsun diye, kocaman bir acıyı kocaman bir toplumsal faydaya dönüştürmek amacıyla Sayra Çınar Vakfı’nı kurduklarını belirterek, “59. Kütüphaneler Haftası’nda İzmir’e gelen depremzede çocuklarımızı biraz olsun bulundukları ortamdan uzaklaştırmak, onlara fayda sağlamak, uzman eğitimcilerle beraber bugünü daha da anlamlandırmak için bu etkinliği düzenledik.

Bugüne kadar her zaman yanımızda olan Bornova Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar