Gelişmeler

Sağlık Bakanı Koca: Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Dikkat!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, üst solunum yolu şikayetlerindeki artışa dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, üst solunum yolu şikayetlerindeki artışa dikkat çekti. Prof. Dr. Ateş Kara’nın değerlendirmelerini paylaşan Bakan Koca, üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı alınması gereken önlemleri vurguladı.

Koca’nın paylaşımında Prof. Dr. Ateş Kara’nın, son aylarda artan üst solunum yolu şikayetleri, hastane başvurularındaki artış ve risk gruplarına dikkat çektiği belirtildi. Kara, RSV virüsü, influenza (grip) ve koronavirüsün etkili olduğunu ifade ederek, bu dönemde enfeksiyon hastalıklarına karşı temizlik kurallarına özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Kara, özellikle kalabalık ortamlarda mikroorganizmalarla temas riski olduğunu belirterek, ellerin sık sık yıkanması ve yüz bölgesine dokunmaktan kaçınılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, hafif şikayetleri olan kişilerin maske takarak başkalarına bulaştırma sorumluluğunu almamaları gerektiğini ve grip aşısının önemine dikkat çekti

Prof. Dr. Ateş Kara hocamız, sizler için, bu aylarda üst solunum yolu şikâyetlerindeki artışı sebepleriyle değerlendirdi ve buna karşı yapılması gerekenleri anlattı. Sağlıklı bilgilere sahip olmanız için açıklamasının özetini ve konuşmasını paylaşıyoruz:

“Bu son aylarda… pic.twitter.com/jiZkQNRANs

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) January 15, 2024
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar