Gelişmeler

AK Parti, 15 Ocak'ta kalan illerin adaylarını ve seçim beyannamesini açıklayacak

AK Parti, 15 Ocak Pazartesi günü Ankara'da düzenleyeceği programda, aralarında Ankara ve İzmir'in de olduğu kalan illerin belediye başkan adaylarını ve seçim beyannamesini açıklayacak.

İstanbul dahil 26 belediye başkan adayını açıklayan AK Parti'de gözler, 15 Ocak'a çevrildi.

Önümüzdeki hafta Pazartesi günü, aralarında Ankara ve İzmir'in de olduğu kalan illerin adayları tanıtılacak. İlçe belediye başkan adaylarının tanıtımları ise sonraya bırakılacak.

Programda seçim beyannamesi de açıklanacak. Beyanname 8 başlıktan oluşacak. 200 sayfalık metinde güvenli ve dirençli şehirler, hizmet icraat belediyeciliği, sosyal belediyecilik ve kültür bölümleri olacak. Deprem bölgesineyse ayrı bir parantez açılacak.

İŞ BİRLİĞİ TRAFİĞİ! 

 

AK Parti'de iş birliği görüşmeleri de sürüyor. AK Parti, Hüdapar ve Yeniden Refah Partisi'yle görüşmeleri bu hafta bitirmeyi planlıyor. İddiaya göre Yeniden Refah Partisi İstanbul, Ankara ve İzmir'de AK Parti adayını desteklemek için büyükşehirlerden birinde destek bekliyor.

 

AK Parti cephesi ise ilçe belediyesi veya meclis üyelikleri üzerinden uzlaşı arayışında... Yeniden Refah Partisi temsilcileri ise son seçimlerde alınan yüzde 2.8 oranındaki oylarının İstanbul seçimleri için kritik olduğu görüşünde...

 

Büyük Birlik Partisi'nden ise, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'a destek geldi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar