Gelişmeler

AK Parti Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan'dan Anadolu Birliği'ne Deprem Ziyareti

AK Parti Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan, Anadolu Birliği’ne ziyarette bulundu

AK Parti Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan, Anadolu Birliği’ne ziyarette bulunarak, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa ve Malatya’dan gelen depremzede vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti, vefat eden vatandaşların ailelerine başsağlığı diledi. 

Bir dönem kendisinin de Genel Başkanlığı’nı yaptığı Anadolu Birliği’ne, deprem bölgesinden dönmesinin akabinde ziyarette bulunan Güldoğan, deprem bölgesindeki illerden İzmir’e gelen depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. 

Anadolu Birliği Genel Başkanı Erhan Kahraman ve yönetiminin ev sahipliğinde, AK Parti Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan ile beraberindeki İlçe Başkan Yardımcılarının ziyaretiyle bir araya gelinen toplantıda deprem bölgesinden gelen vatandaşlarla 11 ili etkileyen deprem felaketi hakkında istişareler yapıldı. Depremzede vatandaşlara geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Güldoğan şu açıklamalarda bulundu: 

“6 Şubat günü maalesef tüm ülkemizi ve milletimizi derinden yaralayan, 11 ilimizi etkileyen ve 40 binden fazla vatandaşımızın maalesef hayatını kaybettiği iki büyük deprem felaketi yaşadık. Yaşanılan bu büyük afet karşısında acımız tarifsiz. Merkez üsleri Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan bu depremde karşılaştığımız afetin boyutu da maalesef acımız kadar büyük. Öyle bir afet ki; 2. Dünya Savaşı’nda Hiroşima’ya atılan atom bombasının tam iki bin katı yıkım enerjisine sahip. Biz de depremin akabinde bölgeye giderek afetin boyutlarını gözlerimizle gördük. Yaşadığımız bu felaket tarifsiz, acımız tarifsiz. 

Bugün siz kıymetli vatandaşlarımıza, hemşerilerimize, Anadolu Birliği çatısı altında, Sayın Erhan Kahraman başkanın ve yönetiminin ev sahipliğinde, ilçe başkan yardımcılarımız ile birlikte acınızı paylaşmak, sizlere geçmiş olsun dileklerimizi, başsağlığı dileklerimizi hasseten iletmek için ziyarette bulunmak istedik. Hepinizin, hepimizin başı sağ olsun, rabbim böyle acıları, böyle felaketleri ülkemize ve milletimize bir daha göstermesin.

"BU FELAKETİN ÜSTESİNDEN GELİP GÜÇLÜ ÇIKACAĞIZ"

Devletimiz ilk günden beri tüm kurumlarıyla deprem bölgesinde arama ve kurtarma faaliyetlerini sürdürmekte; vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini, yaşamsal anlamda gerekli tüm unsurların oluşturulması için koordinasyonunu sağlamakta; tüm organlarıyla var gücüyle çalışmaktadır. Aynı şekilde necip milletimiz de ilk günden beri duaları ve yardımlarıyla bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin yanında olmaktadır. 

Yaşanılan felaketin şiddeti ve boyutları asırlardır dünya üzerinde görülmemiş düzeydedir. 11 ilimizin yüz ölçümü ve bu illerde yaşayan nüfusumuz dünya üzerindeki birçok ülkenin yüz ölçümü ve nüfusu ile eş değerdir. Ülkemiz bir deprem ülkesidir ancak bu felaketin bir benzeri de dünya üzerinde yüzyıllardır gerçekleşmemiştir.

Kaybettiğimiz canlarımızı maalesef geri getiremesek de devletimiz ve milletimiz yaralarımızı sarmaya muktedirdir. Allah milletimize sabır versin, metanet ihsan eylesin. Rabbim devletimize zeval vermesin. 

Allah’ın izniyle acılarımızı paylaşacak, yaralarımızı birlikte saracağız; devletimiz ve milletimiz ile birlikte bu felaketin de üstesinden gelip daha da güçlü çıkacağız. 

Sizlere ve depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Vefat eden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar