Gelişmeler

Aliağa'da Yeni Dönem: Serkan Acar Seçimi Kazandı!

31 Mart yerel seçimlerinde Aliağa'da Cumhur İttifakı'nın MHP adayı Serkan Acar, rakiplerini geride bırakarak seçimi kazandı.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde İzmir Aliağa Belediye Başkanlığı için Cumhur İttifakı'nın MHP adayı Serkan Acar, rakiplerini geride bırakarak seçimi kazandı.

Serkan Acar Kimdir?

1976 yılında İzmir Karşıyaka'da doğan Serkan Acar, ilk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Acar, çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı.

Acar, aynı zamanda atık kabloların geri kazandırılması konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yürüttü. Çevre Bakanlığı ile projeler yaparak Türkiye'de bu alanda ilk defa lisans alan kişi oldu.

Siyasete aktif olarak 2019 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'ne katılarak adım atan Acar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aliağa Belediye Başkanlığı için MHP'nin adayı oldu. Seçimlerde rakiplerini geride bırakarak Aliağa'nın yeni Belediye Başkanı seçildi.

Serkan Acar'ın Hedefleri:

Aliağa'da daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak için birçok projeyi hayata geçirmeyi planlayan Acar'ın öncelikleri arasında;

Şehrin altyapısını iyileştirmek

Park ve yeşil alanları artırmak

Eğitim ve sağlık hizmetlerine yatırım yapmak

Sosyal ve kültürel faaliyetleri desteklemek

Aliağa'yı yatırımcılar için cazip bir hale getirmek yer alıyor.

Acar, seçim zaferi sonrası yaptığı açıklamada, "Aliağalılar bize güvendi, bize inandı. Bu güveni boşa çıkarmayacağız. Aliağa'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacağız." dedi.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar