Gelişmeler

Aliağa Meclisi'nde Şakran Pazar Yeri Kararı! Bir Sonraki Meclis 5 Mart'ta

Aliağa Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısında 6 madde görüşüldü. Şakran Atatürk Caddesi'ndeki pazar yerinin kapalı pazara taşınması oy birliğiyle kabul edildi.

Aliağa Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. İki oturum halinde yapılan mecliste 6 madde görüşüldü.

Belediye Meclis Salonu’nda 2 Ocak 2024 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı başkanlıktan gelen önergelerin ve komisyondan gelen raporların meclis üyelerinin görüşüne sunulmasıyla devam etti.

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında oylamaya sunulan; 1 ve 2.Maddeler İmar ve Plan Bütçe Komisyonuna, 2 ve 3.Maddeler oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. Komisyondan gelen raporların görüşülmesi için oturumuma ara verilirken komisyondan gelen raporlar kapsamında yer alan; Şakran’da Atatürk Caddesi’nde bulunan pazar yerinin 151/1, 156/1 ve 156/2 parseller üzerinde kurulacak olan kapalı pazar yerine taşınmasının oy birliği ile kabul edildiğine ilişkin İmar Komisyonu raporu komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi. 

Aliağa Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, bir sonraki meclisin 5 Mart 2024 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu. 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar