Gelişmeler

Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Hızla Devam Ediyor: "Çok Güzel Daireleriniz Olacak"

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 1571. Sokak'ta bulunan Ece Siteleri'nin yıkımına başlanacağını duyurdu.

Bu isimlerden biri de Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir.

Büyükşehirlere de örnek olacak çalışmalara imza atan Başkan Özdemir, yeni dönem için hazırladığı projelerle de vatandaştan büyük destek alıyor.

"4 yıl kadar önce sitelerimiz yıkıldı"

Sahada yoğun ilgi gören Özdemir, sosyal medya hesabından muhalif bir seçmenle yaşadığı diyaloğu paylaştı.

Genç kız, Özdemir'e şu ifadeleri kullandı:

"Size ufak bir şikayetim var. Aşağıda 1571. Sokak var. Ece Siteleri vardı orada. 372 konut falan vardı. Kentsel dönüşüm yüzünden 4 yıl kadar önce sitelerimiz yıkıldı."

"Mesele oy değil mağduriyetlerin giderilmesi"

Özdemir, araya girerek şöyle yanıt verdi:

"İmzalar yüzde 96’ya geldi. Binalara tebligat çektik. Onlar da boşaltmaya başlamışlar zaten. Yakın zamanda onları da yıkacağız. Ondan sonra başlayacağız."

Vatandaşın, "Sizin açınızdan çok ciddi oy kaybı olabilir." sözlerine Abdullah Özdemir de, "Ya mesele oy değil. Mesele oradaki vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi." şeklinde yanıt verdi.

"Hizmetiniz daha iyi CHP belediyelerine göre"

Övgü yağdıran genç kız, "Evet mesele oy değil. Zaten ben aslında ideoloji olarak karşıt görüşlüyüm açıkçası ama belediyede size vermeyi düşünüyordum. Bütçenizden dolayı olsun hizmetiniz de daha iyi CHP belediyelerine göre doğruya doğru."

"Çok güzel daireleriniz olacak"

Özdemir, "O kadar güzel bir siteniz olacak ki Allah'ın izniyle oradaki dönüşüm zaten mümkün değildi normalde. Çok yoğundu sizin siteniz. Çok cüzi rakamlarla neredeyse bedava gibi oldu. Çok güzel daireleriniz olacak, az kaldı." ifadelerini kullandı.

"Kentsel dönüşüm çalışmalarımıza devam ediyoruz"

Siteyle ilgili çalışmalara da yer verilen videoda, "9 şubat itibarıyla Ece Sitesi çevresi yıkımları başlamıştır. Bağcılarımızda adım adım köşe bucak kentsel dönüşüm çalışmalarımıza devam ediyoruz." denildi.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar