Gelişmeler

Başkan Oran, "Ovacık'a yeni meydan kazandırdık"

Cumhuriyet Meydanı’nı yenileyerek kentte devrim yapan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran Çeşme’nin yükselen değeri Ovacık’a Avrupa standartlarında bir meydan kazandırdık” dedi.

Bölgedeki yaşam alanlarını iyileştirmek ve sosyal aktiviteler için daha elverişli mekanlar yaratmak amacıyla ilçedeki meydanları yenileyen Başkan Oran, Ovacık’a Avrupa standartlarına uygun bir meydan kazandırdıklarını belirtti. “Ovacık, Çeşme’nin verimli tarlalarıyla ünlü, gözde mahallesi. Mevcut köy meydanı yetersiz geldiğinden yeni bir meydan yaptık. Yaklaşık 2 ayda yenileyerek hizmete açtığımız meydan  içerisinde belediye şirketi Çeştur’a bağlı kafeterya bay, bayan, engelli WC,  35 metrekare kapalı ulaşım durağı ile toplamda 100 metrekare kapalı alanı var. Yeni meydanımız ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Tamamı Çeşme Belediyesi tarafından yapıldı

Çeşme’nin çehresini değiştirmek için kollarını sıvayan Oran, tamamı Çeşme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, yaklaşık 4.000.000,00 TL ye maliyetle tamamı yapılan meydan düzenlemesinde Alaçatı taşı kaplaması kullanıldığını belirtti.

300 metrekare kırmızı andezit levha, 340 metrekare kompozit deck oturma grupları 105 metrekare granül yüzeyli beton parke taşı ile yürüyüş yolu , 45 metrekare mermer plaka, 104 metrekare andezit plak döşeme  ile toplamda 894 metrekare meydan zemini yenilenmesi gerçekleştirildi. Prekast oturma bankları,çevre aydınlatmaları, mekanik işleri, temiz ve atık su işleri imalatları yapıldı.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar