Gelişmeler

Başkan Soyer'den Disney Plus'a sert tepki!

Geçen haftalarda sürpriz bir şekilde yerli içerikleri kaldıran platform, “Atatürk” dizisine de yer vermeme kararı aldı. İptal kararının Ermeni lobisinin baskılarıyla alındığı öne sürüldü.

Disney Plus Platformu'nun yerli içeriklerinden 'Atatürk' dizisini çıkarma kararına tepki gösteren Başkan Soyer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Ne TV kanalları, ne medya tröstleri O'nu silmeye, yok etmeye yeter!" ifadelerini kullandı.

Geçen yıl Türkiye’de yayın hayatına başlayan Disney Plus platformu, 2023 yılı içerisinde Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı “Atatürk” dizisini yayınlayacağını açıklamıştı. Geçen haftalarda sürpriz bir şekilde yerli içerikleri kaldıran platform, “Atatürk” dizisine de yer vermeme kararı aldı. İptal kararının Ermeni lobisinin baskılarıyla alındığı öne sürüldü.

Karara ülke çapında büyük tepki gelirken, CHP de Disney Plus'ı boykot çağrısı yapmıştı. Disney Plus'ın kararına bir sert tepki de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den geldi. 

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan Soyer şu ifadeleri kullandı:
Ne TV kanalları, ne medya tröstleri O'nu silmeye, yok etmeye yeter! 
Savaşın son gününü zaferle, zaferin ilk gününü barışla taçlandırmış Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk asırları aşan bir dünya lideridir. Seyrini değiştirdiği tarihle tüm dünyaya damga vuralı çok olmuştur.

Elbet, bilmeyenler de unutanlar da öğrenir…

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar