Gelişmeler

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İYİ Partili Meclis Üyelerine Tepki

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ocak ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İYİ Partili meclis üyelerine yönelik sert ifadelerle tepki gösterdi.

Bergama Belediyesinin meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, İYİ Partili meclis üyelerine, "Yan yana oturuyorsunuz; ama birbirinizden haberiniz yok. Aynı önergeyi veriyorsunuz" dedi. Koştu, çalışmaların; mahkemeye, üst kurullara, CİMER’e şikayet edilmesiyle ilgili, "Sizi millete şikayet edeceğim. 5 yılda 4 defa denetimden geçtik. Şimdi millete hesap verme zamanı" diye konuştu.

Bergama Belediyesinin ocak ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Hakan Koştu yönetiminde gerçekleşti. Başkan Koştu, verilen soru önergelerinin cevapları konusunda tatmin olmayan İYİ Partili meclis üyelerine, "Yan yana oturuyorsunuz; ama birbirinizden haberiniz yok, aynı önergeyi veriyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. Koştu, "Sayıştay raporundaki incelemeler, tüm belediyelerde bulunan eksikliklerin olduğu rapordu. Yapılan onca işe rağmen Sayıştay raporunda herhangi bir mali ve hukuki sorumluluk bulunamamıştır. Sayıştay raporu ile ilgili maddelerdeki eksikliklerin tamamı düzeltilip Sayıştay’a raporlanmıştır" dedi.

"5 yılda 4 defa denetimden geçtik, şimdi millete hesap verme zamanı"

5 yıl boyunca yapılan tüm hizmetlerin; mahkemeye, üst kurullara ve CİMER’e şikayet edildiğine değinen Koştu, "Hizmetlerimizi nispeten yavaşlatmayı başarsalar da projeleri tamamlayıp hizmete alacağız. Artık zaman sandığı gitme zamanı; bende bu yaptıklarınızdan dolayı sizi millete şikayet edeceğim. 5 yılda 4 defa denetimden geçtik, şimdi millete hesap verme zamanı. Seçim süreci içerisinde herkes yaptıklarının hesabını verecek. Siz de yapmadıklarınızı ve yaptırtmadıklarınızın hesabını vereceksiniz. Bu hizmet size fazla geldi anlıyoruz, bizim vatandaşımıza yapacağımız daha çok hizmet var” şeklinde konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar