Gelişmeler

Cemil Tugay: Halk ekmek 5 lira olacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Aliağa Demokrasi Meydanı'nda Aliağalı yurttaşlar ve partililerle buluştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Aliağa’da halkla buluştu. Özel,  Aliağa’da belediye imkanlarının çok azının yurttaşa döndüğünü öne sürerek, “Son 5 yılda 10 yılda sattıkları ile inanılmaz kaynakların elde edildiği, bunu pek azının vatandaşa döndürüldüğü, bir partinin tüm siyasetinin finanse edildiği, inanılmaz bölüşümler, paylaşımlar, ilçenin kaynaklarını israfı söz konusu” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Aliağa Demokrasi Meydanı'nda Aliağalı yurttaşlar ve partililerle buluştu. Mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, CHP İzmir milletvekilleri Mahir Polat, Sevda Erdan Kılıç, Rıfat Nalbantoğlu, Rahmi Aşkın Türeli, Ednan Arslan, CHP Parti Meclisi üyeleri, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ve CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe de katıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel,  Aliağa’da belediye imkanlarının çok azının yurttaşa döndüğünü öne sürerek, “Aliağa 3 milyar TL’ye varan bütçe ile inanılmaz imkanları olan bir ilçe. Son 5 yılda 10 yılda sattıkları ile inanılmaz kaynakların elde edildiği, bunu pek azının vatandaşa döndürüldüğü, bir partinin tüm siyasetinin finanse edildiği, inanılmaz bölüşümler, paylaşımlar, ilçenin kaynaklarını israfı söz konusu. Çağatay’ın kararlığını görüyorum. İlçe gelirini ilçeye harcamak, kayıt dışı meseleleri kamu yararına yönelterek devasa bütçeyi hakça, eşitçe, dürüstçe paylaştırmak istiyor” dedi.

“SOSYAL YARDIMLAR KARTA YÜKLENECEK”

CHP Genel Başkanı Özel, emekli dayanışma kartının anlatarak, şunları söyledi: “Burada bir fırsat var. Tayyip Bey'in bir şey yapamayacağı belli. Çağatay çok güçlü bir bütçe ile bütçeyi oraya buraya çarçur edip sadece birkaç park yaparak, sadece standart belediyecilik hizmetlerini vermeyecek. Onlar elbette verilecek. Ama 3 milyar lira. Akıllara zarar bütçe ile emekli kartı çıkaracaklar. Zaten Cemil Tugay bunu yapacağım diyor. Emekli kart Aliağa’da da geçecek. O kart da yoksullara verilecek, sağ elin verdiğini sol elin görmeyecek. Sosyal yardım kartlarına yüklenecek. Çağatay Güç burada Cemil Tugay ile birlikte sosyal belediyeciliğin destanını yazacak, söz veriyorum.”

“VAKIFLARA, TARİKATLARA İZMİR’İ PEŞKEŞ ÇEKTİRTMEYİZ”

İzmir’de de öğrenci yurtları yapılacağını belirterek, iktidarı şu sözlerle eleştirdi:

“Bundan önce birileri her şeyi yapmak için TOKİ’ye talimat veriyor. Bir tek yurt için talimat vermiyor. Çünkü istiyor ki barınma sorun olsun ki cemaat ve tarikat yurtlarına gitsinler. Biz CHP olarak kimse cemaat yurtlarına muhtaç kalmasın diye CHP’li belediyeler olarak yurt yapmaya, gençlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. İzmir'de böyle tehlike yok ama İzmir'e gelip İzmir’den oy isteyenler var. Eskişehir adayı gelip ağzından kaçırdı. CHP'li belediyeyi alsalar tüm vakıflara açacağım diyor. Biz İstanbul’u bunlardan aldığımızda Adalar İskelesi var. Kiraya verirseniz dünyanın en pahalı lokanta zincirleri birbirini yer tutmak için. Kapıdan giremedik, zabıta gitti polis engelledi. Sözleşme yapmışlar 30 yıllık giderayak TÜRGEV’e vermişler. Şimdi İzmir’de yetki istiyorlar. Ver bunlarla yetkiyi  Karşıyaka İskelesi TÜGVA’ya, Alsancak İskelesi  TÜRGEV’e, Asansör Allah muhafaza Ensar Vakfı’na, Paraşüt kulesi de okçuluk vakfına verilecek. Neden? İzmir adayı, bu vakıfların yönetimlerinde. Ya kendisi ya yakın arkadaşları var. İzmir’i size yedirtmeyiz. İzmir İzmirlilerindir. İzmir'in varlıkları, simgeleri İzmirli’nindir. Vakıflara, cemaatlere, tarikatlara İzmir’i peşkeş çektirtmeyiz.”

 BAŞKAN TUGAY: HALK EKMEK 7 GÜN SONRA 5 LİRA OLACAK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Aliağa’da halkla buluştu. İzmir’de halk ekmek fiyatının 5 liradan 7 liraya çıkması üzerine Tugay, “İzmir Halk Ekmek fiyatının 7 lira olduğunu öğrendim. Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma yürekten inanarak şunu söylemek isterim. 7 liralık fiyat sadece 7 gün geçerli olacak. Belediye başkanı olunca tekrar 5 lira yapacağım” dedi.

ÇOCUK VE GENÇ KATILIMI YÜKSEK

Seçim çalışmalarına ve iftar programlarına çok sayıda gencin ve çocuğun katıldığını vurgulayan Tugay, “Bu mitingleri çok sayıda çocuğumuzla yapıyoruz. İzmir’de böyle bir durum var. Kim fark ediyor bilmiyorum. Başka şehirlerde bu kadar çocuk ve genç gelmiyor. Bu ülkenin umuda, içinde bulunduğu sıkıntı ve karanlıklardan çıkmaya ihtiyacı var. Biz tam olarak buna adayız. Burada başarılı belediye başkanlığı yapmak üzere hazırlandık inşallah önümüzdeki 5 sene bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

“HALK EKMEK 7 GÜN SONRA 5 TL”

İzmir’de halk ekmek fiyatının 5 liradan 7 liraya çıktığını öğrenen Tugay, şunları söyledi:

“Niyetimizi anlatmak adına küçük bir örnek vereceğim. Gelirken arabada okudum. Halk ekmek 7 TL’ye çıkmış. Seçime 1 hafta var ama ben diyeceğim ki Çağatay başkanım burada kapasiteyi artırmak istiyor. O 7 liraya çıkan ekmeği sadece 7 gün sattıracağım. Sonra 5 liraya geri düşüreceğim. Siz bizim için değerlisiniz. Bu örnek olsun çocuklarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin,  emekçilerimizin her kesimden insanımızın yanında yer alacağız. Üstümüze ne düşüyorsa onu yapacağız. Kimse bu halkı yoksulluğa, açlığa mahkum edemeyecek. Bizler kolay yetişmedik. Bu şehrin evlatlarıyız okuduk mühendis, doktor olduk. Herkesi eşit görüyoruz bu ülkenin bütün insanlarının bu seçimde sandıkta birleşmesini istiyoruz. Baskıcı ittifaka karşı milletin ittifakını istiyoruz. Adalet için refah ve insan hakkı için destek istiyoruz.”

“SANDIĞA GİDİN”

Başkan Tugay, Aliağalı seçmenden sandığa gitmesini ve Çağatay Güç’e destek verilmesini istedi. Tugay, “Ben Aliağa’nın her sorunu ile ilgileneceğim, söz veriyorum. Bana güvenin. Yanımızda olun. Milletimizin önünde saygıyla duracağız. Asla ihanet etmeden hiçbir yanlışın içinde olmadan çalışacağız. Biz sizlerin hakkını savunmak için buradayız. 31 Mart günü sandıklarından öyle bir sonuç çıkarın ki birilerine ders olsun” dedi.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar