Gelişmeler

Ceyda Bölünmez Çankırı: Konak'ta Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapacağız

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Ferahlı Mahallesi'nde esnafı ziyaret etti.

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Konak’ın Ferahlı Mahallesinde esnafı ziyaret etti. Esnaf ziyaretine kısa bir ara veren Çankırı, yerel seçim çalışmaları ve projeleri hakkında konuştu. Yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, “Vatandaştan aldığımız tepkiler o kadar güzel ki, o tepkiler karşısında daha çok çalışmamız gerektiğine inanarak daha coşkuyla çalışıyoruz. Ki biz zaten sahadan hiç kopmadık. Daha öncesinde de tüm çalışmalarımız seçim bittiğinin ertesi günü seçim varmış gibi sürdürdük. Tabi şimdi onun karşılığını da görüyoruz. Bir bölgeye adapte olduk” dedi.

KONAK’IN YOLLARINDA ÖMÜR ÇÜRÜTMEYECEKLER

İzmir’in en dezavantajlı mahallelerinin yer aldığı ve de yapı stoğunun en kötü olduğu ilçelerinden biri olan Konak’ta belediye başkan adayı olduğuna dikkat çeken Çankırı, alt yapı ve yollardan kaynaklı ulaşım sorunlarına dikkat çekti. Vatandaşların saat 17.00’da işten çıktığını ve eve ulaşana kadar saatin 21.00’ı bulduğunu belirten Çankırı, Konak’ta başlatacakları kentsel dönüşüm çalışmaları ve alt yapı yatırımlarıyla vatandaşların işten çıktıktan sonra evine kolayca ulaşacağını ve böylece ailelerine daha fazla zaman ayırabileceğini ifade etti. Öte yandan Çankırı, kentsel dönüşümle birlikte Konak’ta yeni ve sağlıklı alanlar yaratarak vatandaşa da yeni istihdam alanları sunacaklarını söyledi.

“KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLACAKLAR”

Konak’taki kentsel dönüşüm çalışmaları noktasında neler yapacakları hakkında da konuşan Çankırı, “Şimdi daha öncesinde burada belediyenin yapmış olduğu bizim meclis üyelerimizin de destek verdiği bir imar planı var. Kentsel dönüşüm planı var. Başkan olduğumuzda, o kentsel dönüşüm planı üzerinde yapacağımız belki de revizyonlar olacak. Ama burada vatandaşımızı mağdur etmeden kira öder gibi ev sahibi yapmak en büyük hedefimiz. Onu yaptıktan sonra, yolu- alt yapısı birbiriyle orantılı olarak gelecek. Biz bunu daha önce yaptık. Bayraklı’da rezerv alanda yaptık. Orası dümdüz bir araziydi işimiz biraz kolay oldu. Burada yerinde dönüşüm yapacağımız için süreç biraz uzayabilir ama biz bunu yapmaya niyet ettik. O niyetle çıktık. İnşallah buradaki vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz” açıklamalarını kaydetti.

Son olarak Konak’taki yasaklı madde kaynaklı güvenlik sorunlarına ilişkin de yerel TV’nin sorularını yanıtlayan Çankırı, “Metruk binalar çok fazla, buradaki çarpık yapılaşma çok fazla… Biz bu çarpık yapılaşmayı çözdüğümüz zaman zaten yasaklı madde kullananlar bu mahallelerde tutunamayacak. Biz de burada gerekli önlemleri aldıktan sonra; gençlere burada gençlik merkezi olsun, kadınlara kadın merkezi olsun buranın yapısına uygun olarak onların faaliyet gösterecekleri alanları yaratacağız ve daha yaşanabilir bir Konak’ı hep beraber inşa edeceğiz” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar