Gelişmeler

CHP Bayraklı'da kazanan belli oldu

CHP Bayraklı Örgütü yeni başkanını seçmek için sandık başına gitti.

Sandıkta mevcut İlçe Başkanı Gültekin ile muhalefetin adayı Odabaş yarıştı. Seçimi 289 oy alan Gültekin kazanırken, Odabaş 97 oyda kaldı.

CHP Bayraklı Örgütü yeni başkanını seçmek için sandık başına gitti. Sandıkta mevcut İlçe Başkanı Gültekin ile muhalefetin adayı Odabaş yarıştı. Seçimi 289 oy alan Gültekin kazanırken, Odabaş 97 oyda kaldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (İzmir) Örgütü'nde ilçe kongre mesaisi tam gaz devam ediyor. 

Haftanın son mesai gününde 3 ilçe örgütü sandık başına giderek yeni başkanını seçti. CHP Bayraklı Kongresi Havuz Kafe'de gerçekleştirildi. 

Kongrede Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın da desteğini alan mevcut Başkanı Didem Gültekin ile muhalefet cephesinin adayı Mutlu Odabaş yarıştı. 

Sandıkta mevcut İlçe Başkanı Gültekin ile muhalefetin adayı Odabaş yarıştı. Seçimi 289 oy alan Gültekin kazanırken, Odabaş 97 oyda kaldı.

Seçim sonunda Gültekin'in listesinden ilçe yönetim kurulu ve il delegeliğine seçilen isimler de belli oldu.

GÜLTEKİN VE SANDAL'DAN BİRLİK MESAJLARI 

CHP Bayraklı'da başkan seçilen Gültekin seçim zaferi sonrası konuşmasında, "Tevecühünüzden ötürü teşekkür ediyorum. 1 yıllık süreçte ve bundan sonra Mutlu Ağabeyimizle omuz omuza çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı. 

Seçimi kaybeden Odabaş da "Kaybeden de biziz kazanan da biziz" mesajını verdi. 

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal ise, "Burada kendi belediye başkanına, ilçe başkanına laf söyleyenler yok. Biz Mutlu Kardeşimle buradayız, bundan sonra da birlikte olacağız. Mutlu CHP'nin evladı. 400 kişinin en çalışkanlarından bir tanesi" diye konuştu. 

EN YÜKSEK OYU BAŞKAN SANDAL ALDI

Kongrenin en dikkat çeken sonucu ise Bayraklı Belediyesi Başkanı Serdar Sandal’ın aldığı oy oranı oldu. Her iki listede de il delegeleri arasında gösterilen Başkan Serdar Sandal, geçerli oyların 376’sını alarak rekora imza attı. 

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar