Gelişmeler

CHP Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız: “Ruhlar amatör ama hepsi birer yıldız!”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız; Güzeltepe Spor Kulübü Umut Grupları’nın minik yıldızlarıyla bir araya geldi.

Çocuklarla top oynayan ve sohbet eden Yıldız; Kulüp Başkanı Şahverdi Aydemir ve yöneticilerini de ziyaret etti. Yıldız; Çiğli’nin başta futbol olmak üzere spor alanındaki farkına ve potansiyeline vurgu yaparak; “İlçemiz bu alanda önemli bir potansiyel taşıyor. Aktif pek çok spor kulübümüz var. Bu çatıların altında ruhlar amatör ama bence hepsi birer yıldız. Çok başarılı gençlerimiz var. Başta mevcut tesislerin iyileştirilmesi olmak üzere kulüplerimize mutlaka destek olacak, yeni spor tesisleriyle diğer spor dallarını da teşvik edeceğiz.” diye konuştu.

Ayakta alkışlanacak bir özveri

Ülkede yaşanan ekonomik krizin belediyelerin hareket alanını daralttığı gibi; amatör spor kulüplerine verilen desteklerini de etkilediğini belirten Onur Emrah Yıldız; şöyle konuştu, “Kulüp yöneticilerimiz, son yıllarda kriz ve üst üste yapılan zamlar nedeniyle yerel yönetim desteklerinin azaldığına dikkat çekiyor ki haklılar. Ulaşım sorunları, eğitimcilerin ücretleri, tesis giderleri gibi pek çok kalemle karşı karşıyalar. Bu ihtiyaçları çözmenin yolunu mutlaka bulacağız. Çünkü, bu yapılara ihtiyacımız büyük. Çocuk ve gençlerimizin kötü alışkanlıkların esiri olmaması için bu girişimleri desteklemek; arttırmak zorundayız. Spor; fiziksel olduğu kadar, ruhsal ve toplumsal gelişim açısından da önemli bir olgu. Çiğli, sporseverleri, girişimcileri ile bu noktada önemli katkılar yaratmış; kendi çabasıyla büyük başarılar elde etmiş bir ilçe. Tüm amatör spor kulüplerimiz, ayakta alkışlanacak bir iş yapıyor. Özverileri müthiş.

Kapalı spor salonu büyük ihtiyaç

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Egekent Pazar Yeri’nin karşısındaki alanda kapalı spor salonu projesi olduğunu hatırlatan CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız; “Bildiğimiz kadarıyla proje, 2024 yılı yatırım programına alındı. Yakından takip edeceğiz. Ancak, kesinlikle alternatif yatırımlar tasarlayarak futbol gibi, diğer spor dallarının da varlık göstermesini sağlayacağız. Çiğli, mevcut potansiyeli ile geleceğin şampiyonlarını yetiştirebilecek bir noktada. Bize düşen, onları desteklemek olacak. Başta çocuk ve gençlerimizin, engellilerimizin, her yaştan yurttaşımızın spor yapmasını destekleyeceğiz. Spor okulları ve kamplarının hayata geçirilmesi için çalışacağız. Belediye Spor Kulübümüzün parlaması için de elimizden geleni yapacağız. Spor, iyileştiren, birleştiren ve toplumu güçlendiren bir olgu. Her mahallemizde spor yapılabilecek alanlar yaratacağız.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar