Gelişmeler

CHP Bornova İlçe Kongresi'nde Başkan İduğ ile Vekil Polat arasında gerilim!

CHP Bornova İlçe Kongresi'nde tansiyon yükseldi

CHP Bornova İlçe Kongresi'nde mevcut Başkan Ertürk Çapın ile Volkan Koçanalı aday oldular. Divan Başkanlığını Eski Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ın yaptığı kongrede tartışmalar yaşandı. Kongreye CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat ile Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un tartışması damga vurdu.

"HİÇ KİMSE BENİ ELİMDEN TUTARAK BELEDİYE BAŞKANI YAPAMAZ"

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya cevap veren Başkan Mustafa İduğ: "Ben 60 yaşındayım. Hiçkimse benim elimden tutarak beni belediye başkanı yapamaz. Ben genel başkanıma gittim. Beni baelediye başkanı yapan Mahir Polat mı ? Yoksa siz mi yaptınız ? Ben Bornova’da yıllarca ticaret yaptım. Beni herkes tanır. Bornova’ya belediye başkanı olarak bana teşekkür etmeleri gerekir. Benim parti terbiyem var. Kesinlikle partim hakkında kötü konuşmam. Kırılacak dal kalmadı gücü olan varsa ağacı dalından söksün. Bornova’da milletvekilleri yüzde 38’di. Genel başkanımızın ise yüzde 68’di. 2024 yılında yerel seçimleri yaşayacağız. Yerel seçimlerde 11 büyükşehir belediyesini 15’e taşıyacağız. Bir daha ki genel seçim 2025’te olacak eminim. Bornova’nın en büyük şansı bizim gibi belediye başkanlarıdır. Asgari ücret yılbaşında 15 bin liraya gelecek. Biz belediye olarak 600 milyon lira yatırım yaparak kasasında 200 milyon lirası olan bir belediye olduk. Bunları konuşmak istemiyorum ama  deprem felaketinde 10 bin çadırı Bornova belediyesi olarak biz gittik dağıttık.” dedi.

"YUHALAMAK KİMSEYE YAKIŞMAZ"

Bu sözlere cevap veren CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: "Partinin YDK üyesini yuhalayıp gitmek kimseye yakışmaz. Orda bağırmak yok. Siz bağırırsanız ben daha çok bağırırım. Yapmadığım hiçbir şeyi yapmış gibi konuşmam. Örgüte verdiğim sözleri unutmam. Aday olmak istersem ona göre aday olurum. Seçimi benim üzerimden konuşamazsınız. Eğer 3.dönem vekillik yapmak istersem. Gerçekten söylüyorum ön seçim olmadan aday olmam. İki tane pırıl pırıl başkan adayımız var. Onlara teşekkür ederim.” dedi.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar