Gelişmeler

CHP’de flaş karar: İzmir’de o ilçenin belediye başkan adayı değişti

CHP tarafından yeniden ele alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ithal aday tartışmaları nedeniyle gündemde olan İzmir’in Karaburun ilçesinde, belediye başkan adayı olarak gösterilen Nurşen Balcı’nın yerine mevcut başkan İlkay Girgin Erdoğan ile yola devam etme kararı aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Karaburun Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Nurşen Balcı, daha önce partililer tarafından ’ithal aday’ eleştirileriyle protesto edilmişti. Söz konusu ilçede adaylık konusu, CHP tarafından yeniden ele alındı.

Bugün gerçekleşecek ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de katılacağı aday tanıtım toplantısı öncesi, önemli bir gelişme yaşandı. Aday gösterilen Nurşen Balcı yerine, mevcut Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın yeniden aday olarak gösterileceği öğrenildi. Kararın her iki tarafa da tebliğ edildiği aktarıldı.

CHP İzmir’de, Çiğli Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Uygar Erdoğan’ın da adaylığı iptal edilmiş, kendisinin yerine Onur Emrah Yıldız’ın aday olduğu açıklanmıştı.

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı gösterilen Nurşen Balcı'dan yapılan açıklamaya göre;


Dün akşam Karaburun Belediye Başkan adayı olarak çalışmalarımı sürdürürken Partimizin Genel Sekreteri Sayın Selin Sayek BÖKE ve ardından Genel Başkanımız Sayın Özgür ÖZEL tarafından aranılarak “adaylıktan geri çekilmem” istenmiş ve şahsıma “Karşıyaka Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı veya Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey bir görev” teklif edilmiştir.

Kendilerine üyesi olmakla onur duyduğum CHP’nin Karaburun Belediye Başkan adaylığından çekilmeyi kabul etmediğimi söyledim ve görev tekliflerini siyaseti makam için değil partim ve ülkem için yaptığım için reddettiğimi bildirdim.

Beş kuşak İzmir'li olan ve Atatürk'ün izinden yürüyen bir ailenin ferdiyim. Babam değerli İzmir Belediye Başkanı İhsan Alyanak’ın yardımcısı olarak hizmet verdi.  Ben de uzmanlık alanım olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden emekli oldum. İki dönem Belediye Meclis Üyeliği sürecinde üç yıl da Encümen Üyesi olarak çalıştım. İmar Komisyonu’nun yanısıra Hukuk ve Çevre komisyonlarında görev alarak ranta geçit vermedim. Bu sebeple doğasıyla ülkemizin en güzel ve bakir ilçelerinden olan Karaburun’a hizmet veremeyeceğim için çok üzgünüm.

Adaylık sürecinde yanımda olan herkese teşekkürü borç bilirim. Belediye başkanı olmadan da partim ve İzmir için canla başla çalışmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim.

Saygılarımla,
Nurşen Balcı

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar