Gelişmeler

CHP Gaziemir İlçe Kongresinde Kasım Özkan Güven Tazeledi

Tek Liste İle Yapılan Kongrede Mevcut Başkan Kasım Özkan Yeniden Seçildi

Gaziemir’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kongresi, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan, tek aday olarak seçime katıldı.

Kasım Özkan Tekrar Başkan Seçildi

375 delegenin katıldığı kongrede, sandıktan 2 geçersiz oy çıktı. Mevcut Başkan Kasım Özkan, 322 oy alarak güven tazeleyerek tekrar ilçe başkanı seçildi.

Katılımcılar ve Delege Durumu

Kongreye CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, CHP İzmir eski Milletvekili Tacettin Bayır, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve birçok parti üyesi katıldı. Toplam 375 delegenin 324’ü kongreye katıldı.

Divan Başkanlığı ve Süreç

Kongrenin Divan Başkanı olarak Hikmet Yalım Halıcı seçildi. Kongre süreci boyunca blok liste şeklinde oy kullanıldı.

Başkan Özkan ve Kongre Değerlendirmesi

Mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan, kongre sonucunda yaptığı konuşmada, önceki dönem ilçe yönetimi ile birlikte uyumlu bir çalışma sergilediklerini ve başarılı olduklarını vurguladı. Kasım Özkan, “Yıllardır bir arada çalışıp basına en ufak dedikodu zerre kadar bir eksik, hata, dedikodu düşürmedim. Ortak akılla baba evlat, abi kardeş ilişkisi içerisinde çalıştık başarılı olduk.” dedi.

Partinin İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın Görüşleri

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, konuşmasında, Atatürk’ün partisinin kongresinde bulunmanın önemine vurgu yaparak, partinin değişim ihtiyacını vurguladı. Değişimin, Cumhuriyet değerlerini koruyarak gerçekleşmesi gerektiğini belirtti ve Atatürk’e olan borçlarını ifade etti. CHP İlçe Başkan Adayı Kasım Özkan; “ Bugün burada ateşin küllerinden doğmuş Atatürk’ün partisinin kongresi için toplandık. Milleti kurtaracak olan milletin azim ve kararıdır. Parti içinde hiçbir zaman küslüğü sevmem. Cumhuriyet Halk Partisi Kurultaylarında tartışmalı geçer. Bu sürecin en önemli vurgusu değişim olmuştur. Partimizde değişim başkalaşmadan olmalıdır.Toplum 1950’li yıllardan beri Cumhuriyet değerlerine karşı değişti. Bu sebeple değişim toplum isteklerine göre olursa CHP diye parti kalamaz. Bu sebeple değişim değerlerimizi koruyarak yapılmalıdır. Her şeyimizi Atatürk’e borçlu olduğumuz için kendisini rahmetle anıyoruz.” diye konuştu.

Delege Listesi ve Katılımcılar

İl delege listesinde Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın yer almaması dikkat çekti. Eski PM Üyesi Umut Tekin, eski ilçe başkanı Yüksel Demirsoy, eski il başkan yardımcısı Yasin Ergül ve il başkan yardımcısı Arda Işık ise il delege listesinde yer aldı.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar