Gelişmeler

CHP Güzelbahçe Adayı Günay, Yelki Mahallesi'nde Seçim Ofisini Hizmete Açtı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, Yelki Mahallesi'nde seçim ofisini açarak bölge sakinleri ve partililerden büyük ilgi gördü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, Yelki Mahallesi’nde seçim ofisini açtı. Partililerin ve Yelki sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği seçim koordinasyon merkezi açılışı miting havasında gerçekleşti. Yelki Mahallesi İnönü Caddesi’nde yer alan seçim ofisi açılışına; CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek, Seferihisar Belediye Başkanı ve Adayı İsmail Yetişkin, Narlıdere Belediye Başkan Adayı Erman Uzun, Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, CHP önceki dönem İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP Güzelbahçe önceki dönem İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, CHP önceki dönem Buca İlçe Başkanı Hacer Taş, partililer ve Yelki sakinleri katıldı. Coşkulu kalabalık tarafından ‘Güzelbahçe seninle gurur duyuyor’, ‘İşte örgüt işte başkan’ sloganlarıyla karşılanan CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Günay, Güzelbahçe’yi İzmir’in şampiyonu yapacağının sözünü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, Yelki Mahallesi'nde seçim ofisini açarak bölge sakinleri ve partililerden büyük ilgi gördü.

Her şey kayda geçecek

‘Güzelbahçe’nin onayı, ailenizin Günay’ı’ sloganıyla yola çıkan CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, seçim koordinasyon merkezi açılışında coşkulu kalabalığa şöyle seslendi: “Çok heyecanlıyım, 15 senedir hizmet verdiğim yere şu an farklı bir görevde hizmet vermek için geliyorum. Burada bir ofis açıyoruz, bu ofis bizim birlik ve beraberlik içinde oturup her şeyi konuşacağımız bir ofis olacak. Burada konuşulan her şey kayda geçecek. 31 Mart’ta CHP bayrağını Güzelbahçe Belediyesi'nde dalgalandırdığımızda burada konuşulan projeleri hayata geçireceğiz. Güzelbahçe’yi İzmir şampiyonu yapmaya var mısınız?”

Meclis'te 15-0 yapacağız

Başkan Adayı Günay’ın sorusuna alkışlar eşliğinde, ‘Varız’ yanıtı geldi.  Güzelbahçe’yi İzmir’in şampiyonu yapacaklarının sözünü veren CHP’li Günay, “Bu yolu hep birlikte yürüyeceğiz, ‘Biz yaptık oldu’ demeyeceğiz. Hep beraber yapacağız. Emek de bizim hak da bizim. Buradan söz veriyorum; Güzelbahçe’yi daha ileriye götürmek için elimden gelen her şeyi yapacağım,7/24 durmadan çalışacağım. Bir söz daha istiyorum; bu da Türkiye şampiyonluğu olacak. Meclis’te 15-0 yapmaya var mısınız?” dedi. Bunun üzerine kalabalıktan alkışlarla destek geldi. Günay, “15-0 yapacağız. Bu dönem bize yakışan budur. Çok çalışacağız. Bizi kimse tutamaz” ifadelerini kullandı. Başkan Adayı Günay konuşmasında ayrıca, Yelkili gençler için son teknoloji bir halı saha yapacağını ve Seferihisar yoluyla ilgili gerekli düzenlemeleri hayata geçireceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, Yelki Mahallesi'nde seçim ofisini açarak bölge sakinleri ve partililerden büyük ilgi gördü.

İnce'ye teşekkür etti

Güzelbahçe’de 3 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yapan CHP’li Mustafa İnce’ye de emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Adayı Günay, “15 yıl yanında olduğum, birlikte yol yürüdüğüm, birbirimizi hiç incitmediğimiz Belediye Başkanımız Mustafa İnce’ye sonuna kadar teşekkür ediyorum. O benim kardeşimdir, yol arkadaşımdır, sonuna kadar da öyle olacaktır” açıklamalarında bulundu.

AKP’li Dağ'a gönderme

AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ın afişinde partisinin logosunun yer almamasına atıfta bulunan CHP önceki dönem İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise, ”Beni mutlu eden bir şey var; adayımızın adının yazılı olduğu afişlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partimizin logosu saklanmıyor. Ama rakip partinin Büyükşehir Adayı arkadaş partisinin logosunu afişlerine koyamıyor. Biz, kalpaklı Atatürkçüler olarak, Güzelbahçeliler, İzmirliler olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden vazgeçmeyeceğiz. Mustafa Günay, Güzelbahçe’de yıllardır belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Güzelbahçe’yi çok iyi bilen bir arkadaşımız… İnanıyorum ki Güzelbahçe halkı önümüzdeki dönem Güzelbahçe Belediyesi’nden güzel hizmetler alacak. Mustafa Günay’dan bu konuda söz alıyorum. Yolumu açık olsun” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, Yelki Mahallesi'nde seçim ofisini açarak bölge sakinleri ve partililerden büyük ilgi gördü.

El ele kol kola olacağız

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek de şunları söyledi: “CHP’nin 3’üncü büyük kurultayından bir örnek vereyim, Mustafa Kemal Atatürk, ‘CHP’yi ayakta tutacak şey CHP’lilerin birbirine olan inancıdır, güvenidir’ diyor. Atatürk ve arkadaşları Milli Mücadele döneminde tartışıyorlar ancak memleketi kurtarmak için hep el ele omuz omuza oluyorlar. Bugün burada sadece bir seçim bürosu açmıyoruz; bugün burada, şeriatı dillendirenlere karşı laik, Atatürk Cumhuriyeti’nin seçim bürosunu açıyoruz. Kavga edeceğiz, birbirimizi eleştireceğiz, zaten CHP’yi CHP yapan şeylerden biri budur. Ama günün sonunda mücadele için el ele kol kola birlikte bu mücadeleyi vereceğiz. O mücadele günü geldi çattı. CHP Güzelbahçe Örgütü’nde bir seferberlik ilan ediyoruz; ya bir şeylere kızıp evimizde o kötü günlerin gelmesini bekleyeceğiz ya da el ele kol kola çıkıp laik, demokratik cumhuriyetin savaşın vereceğiz.”

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar