Gelişmeler

CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Adayı Cemil Tugay'dan İzmir'de İşbirliği Taahhüdü

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, seçilmesi halinde büyükşehir ve ilçe belediyelerinin uyumlu çalışacağına dair söz verdi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, göreve gelmeleri halinde büyükşehir ve ilçe belediyelerinin kenetlenmiş şekilde çalışacağını belirterek bu konuda söz verdi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki ile birlikte, Ege Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği, ardından Türkiye Giritliler ve Mübadiller Federasyonu’nu ziyaret etti. Ege Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Celal Koç, yönetim kurulu ve dernek üyelerine hitap eden Tugay, “Çok çalışmaya, şehrimiz için, sizler için üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız. Yeter ki yanımızda olun. İzmir’imizin her tarafı cennet. Önce görevimiz bu cenneti korumak, istismar ettirmemek. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Ondan sonra belediye hizmetlerini çok iyi şekilde yerine getireceğiz. Bugüne kadar hiç olmadığı şekilde büyükşehir ve ilçe belediyeleri kenetlenmiş şekilde çalışacak bu da benim size sözüm olsun. Tüm projelerimizi aşama aşama açıklayacağız. Bunların sözde açıklanması var. Bir de hemen yapılması var. Biz açıklayacağız ve birer birer hızla uygulamaya geçeceğini göreceksiniz” dedi.

“Bu ülkeye olan borcumuzu ödemek üzere yola çıktık”

Bu yolda hiç kimsenin hiçbir şekilde İzmir’e hizmet etmelerine engel olamayacağını vurgulayan Tugay, “Bir zamanlar nasıl Anadolu işgal edilmişken İzmir’den başlayan kurtuluş hareketi 9 Eylül’de düşmanı denize dökerek yurdun kurtuluşu ile neticelendiyse, o kararlılık bu şehirde nasıl varsa, bundan sonra da halkına hizmet etme, halkına sahip çıkma yolunda o kararlılık her şekilde olmaya devam edecek. Sizden ricam, partimize, cumhuriyete ve Atatürk’e inanmanız. Bu değerlere sahip çıkmanız. Biz bu milletin ayrılmaz bir parçası, bu milletin yetiştirdiği evlatlarıyız. Biz bu millete, bu ülkeye olan borcumuzu ödemek üzere yola çıktık.” Diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar