Gelişmeler

CHP İzmir'de şoke eden gelişme! Partiden ihraç edildi

CHP İl Disiplin Kurulu, 'muhtara darp' dosyasında Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Koçer'in partiden kesin ihraç edilmesine karar verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Disiplin Kurulu önemli dosyaları karara bağlamak için toplandı. 

Toplantıda Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Hıdır Işık'ı darp ettiği iddiasıyla gündeme gelen ve yaşanan olay sonrası İl Yönetim Kurulu tarafından 2 yıl geçici ihracı talep edilen Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer hakkında da flaş bir karar alındı. 

İl Disiplin Kurulu oy birliğiyle Koçer'in partiden kesin ihraç edilmesine karar verdi. 

NE OLMUŞTU? 

Olay, Uğur Mumcu Mahallesi muhtarlığının yanındaki parkta meydana geldi. Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer, belediye ekipleri ile yenilenmesi planlanan parka geldi. İddiaya göre; Koçer, burada belediye ekiplerine ağaçların kesilmesi ve oyun parkının kaldırılması yönünde talimat verdi. Ağaçların kesileceğini duyan mahalleli, tepki gösterip, durumu Uğur Mumcu Mahallesi muhtarı Hıdır Işık'a iletti. Işık ise Koçer ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından parka gitti. Burada çıkan tartışma, arbedene dönüştü. Koçer ve belediye ekipleri, çevredekilerin araya girmesi ile bölgeden ayrıldı. Olayın ardından darp raporu alan Işık, polis merkezine gidip, Koçer'den şikayetçi oldu.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar