Gelişmeler

CHP İzmir'de Yerel Seçim Heyecanı Başlıyor!

CHP İzmir, yerel seçimlere hızlı bir giriş yapıyor. Genel Başkan Özgür Özel'in de katılımıyla gerçekleştirilecek kritik zirveler ve tanıtım toplantıları heyecanı artırıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü yerel seçim sürecinin en yoğun haftalarından birini geçirecek.Genel Başkan Özgür Özel’in ağırlanacağı, adayların vitrine çıkacağı, danışma kurulunun yol haritası zirvesine imza atacağı kritik haftada meclis üyeleri listeleri trafiği de başlayacak. 

DANIŞMA KURULU’NDAN KRİTİK ZİRVE 

 

CHP İzmir’de yerel seçim stratejileri kapsamında ilk önemli zirve Çarşamba günü il binasında gerçekleştirilecek. Partinin tecrübeli ismi Alaattin Yüksel’in başkanlık ettiği ve eski milletvekilleri, eski parti meclisi üyeleri, eski il başkanları ve eski belediye başkanlarından oluşacak Danışma Kurulu saat 13.00’da toplanarak kampanya sürecinin yol haritasını masaya yatıracak. 

ADAYLAR VİTRİNE ÇIKIYOR

 

CHP İzmir’de belediye başkan adayları ise Perşembe günü yapılacak tanıtım toplantısıyla vitrine çıkacak. Karşıyaka’daki Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşecek tanıtım toplantısına CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katılacak. 

MECLİS ÜYELİĞİ ADAY LİSTELERİ TRAFİĞİ 

 

Öte yandan CHP İzmir’de meclis üyeliği listeleri mesaisi de başlıyor. Genel Merkez süreçle ilgili olarak kritik bilgilendirme yazısını örgütlere gönderdi. Yazıda taslak listeler için son tarih olarak 13 Şubat günü belirtilse de bu sürenin uzatılması bekleniyor. 

İl ve ilçe başkanlıkları start alacak yoğun mesaide belirtilen kriterlere uygun olarak azami mutabakatla taslak listeler hazırlayacak ve bu listeler Genel Merkez’e sunulacak. 

Onama yetkisinin Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) olacağı süreçte kadın ve genç temsiliyeti vurgusu dikkat çekiyor. Buna göre taslak listelerin her 3 sırasında en az 1 kadın, her 5 sırasında en az 1 genç bulunması sağlanacak. 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar