Gelişmeler

CHP İzmir İl başkanlığından; "Başlıyoruz!"

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, yaklaşan seçimler öncesin de partisinin önceki dönem İzmir il başkanları ile bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun “İl başkanlarımızın hem tecrübelerinden faydalanmak hem akıl almak için çok önemsediğim, seçim çalışmalarımıza büyük katkı sağlayacak, gücümüzü arttıracak önemli bir buluşmaydı. İzmir’de seçim startını bu buluşmayla verdik. Büyük katkıları ve katılımları için tüm il başkanlarıma teşekkür ediyorum” diyerek anlattığı buluşmaya, geçmiş dönem il başkanları Ekrem Bulgun, Bülent Baratalı, Alaattin Yüksel, Rıfat Nalbantoğlu, Tacettin Bayır, Bedri Serter, Ali Engin, Deniz Yücel ve Feridun Gökhan katıldı

İl başkanları, yaklaşık 3 saat boyunca cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde İzmir’de yapılacak hazırlık ve çalışmalar ile yeni stratejileri masaya yatırırken, seçim süresince çalışmalara tam destek vermek ve birlikte çalışma kararı da alındı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan il başkanları şu mesajları verdi;

"BAŞLIYORUZ"

EKREM BULGUN: Bu seçimin önemi, karanlıklardan kurtulup bizi gün ışığına kavuşturacak olmasıdır. Şafak söküyor. Gün ışığı için çalışan herkese başarılar diliyorum. Başlıyoruz

BÜLENT BARATALI: 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri sonrası biz hem birinci parti olacağız hem de Türkiye’yi yeniden kurucu iradenin ilkelerine döndüreceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanımız olacak, onun devlet tecrübesi, barışçı tutumu Türkiye’yi yeni bir değişime sürükleyecektir. 14 Mayıs’ta bunu hep beraber yaşayacağız. Başlıyoruz.

ALAATTİN YÜKSEL: Bugün çok önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın il başkanımız geçmiş dönem il başkanlarımızın, seçim çalışmalarındaki deneyimlerinden faydalanmak için bizleri bir araya getirdi. Önümüzde tarihi öneme sahip çok önemli bir seçim var. Türkiye, bundan sonraki yoluna demokrasiyle mi , yoksa otoriter rejimle baskıyla ve zulümle mi devam edecek,, buna karar verecek. Ama Sayın Genel Başkanımızın adaylığıyla toplumda güzel bir umut belirdi. Bu heyecanımızı seçim sonuna kadar sürdürecek ve başarıya ulaşacağız. Başlıyoruz.

RIFAT NALBANTOĞLUHer seçim çok önemli ama bu seçimin önemi bambaşka. Bu seçimler Türkiye’de her şeyin değişeceği, tek adam rejiminin biteceği, Türkiye’deki baskıların, adaletsizliğin ve hukuksuzluğun son bulacağı, insanların nefes alacağı bir seçim olacak diye düşünüyorum. Başlıyoruz.

TACETTİN BAYIR: Özgürlüğü, umudu ve sevgiyi aşılayacağımız, halkımızla birlikte güzel günler göreceğimiz mücadeleye şimdi başlıyoruz.

BEDRİ SERTER: Türkiye çok önemli bir sürece girdi. 2023 seçimlerinde, 20 yıldır kaosa sürüklenen ülkemizi kaostan çıkartacak parti CHP ve bunu birlikte başaracağımız ittifak da Millet ittifakıdır. Başlıyoruz.

DENİZ YÜCEL: İl başkanımız Şenol Aslanoğlu’nun davetiyle bir araya geldik ve çok faydalı bir toplantı gerçekleştirdik. Birlikte çalışmaya ve birbirimizden güç almaya devam edeceğiz. Dürüstlüğüyle, namusuyla, ahlakıyla, adalete ve demokrasiye, hukuka bağlılığı ile öne çıkan genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığıyla, Türkiye’ye huzuru, barışı ve refahı getireceğiz. Başlıyoruz.

ALİ ENGİN: İl başkanımızın çağrısıyla çok verimli bir toplantı yaptık. Türkiye’de 20 yıl sonra yeni bir dönem başlayacak. Gençler, Kadınlar, Emekliler ve 84 milyon umutlu. Seçimden sonra, genel başkanımızın cumhurbaşkanlığı ile birlikte yeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz.

FERİDUN GÖKHAN: Bu seçim demokratlarla anti demokrat kesimin var olma yok olma seçimidir. Ciddi anlamda yol ayrımıdır. Sayın genel başkanımızın kararlı ve azimli çalışmalarıyla önümüzün açık olduğunu görüyoruz. Türkiye rahat bir nefes alacak ve ülkemiz yeniden cumhuriyetin kuruluş değerlerine kavuşacaktır. Gümbür gümbür geliyoruz. Başlıyoruz.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar