Gelişmeler

CHP'li Özkan'dan Seyrek Arazisi Skandalı: "AK Partililer Rantı Oya Çeviriyor!"

Özkan, AK Partili belediye başkanının arazileri satarak rant elde ettiğini ve bu rantı oy satın almak ve siyaseti değiştirmek için kullandığını öne sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Eski Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un iddiaları ve satış kararlarıyla gündem olan Seyrek arazisi üzerinden çarpıcı iddialarda bulundu.

Menemen Belediyesi'nin eski Belediye Başkanı Serdar Aksoy, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın Seyrek’te kendisinden 1.5 milyon metrekarelik çok değerli bir araziyi istediğini öne sürmüş, Özkan ise iddiaları reddetmiş ve Serdar Aksoy hakkında dava açtığını açıklamıştı.

CHP İzmir Milletvekili Özkan, "Seyrek’ten kimlerin arazi aldığını araştırıp açıklayacağım. Arazileri kime sattı? 4 milyar lirayı kimler kazandı? Bu alanı yağmalatanlar kimler araştırıp tek tek ortaya koyacağım. Hangi partiden olduğuna bakmaksızın” ifadelerini kullanmıştı.Yargı süreci devam ederken Özkan, Seyrek'teki arazi satışları üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"SEÇİM FİNANSMANININ SEYREK ARAZİSİ ÜZERİNDEN YAPIYORLAR"

 

Özkan şunları söyledi: Seyrek’e hayatımda hiç gitmedim. Menemen'e iki üç kez gittim. Çünkü Menemen benim seçim bölgemin dışında… Ancak bir iftira ile karşılaşınca orayla ilgilendim. Bir söz vermiştim. Satışları saptayacağım ve açıklayacağım diye…Bu yağmayı gerçekleştiren AK Partili belediye başkanıdır. Seyrek yağmalanmıştır. Altı tarihtir. Birinci derece sit alanıdır. Üstündeki doğal güzellik tahrip edilmiştir. Orası peyderpey satılarak ranta açılmıştır. Ve bu rant AK Partili Belediye Başkanı tarafından AK Parti yönetimi tarafından kentin ele geçirilmesinde kullanılmaktadır. Kentte yapacakları bütün siyasi çalışmaların finansmanını Seyrek arazisi üzerinden yapıyorlar.

Yaptığım çalışmalar sonrası ayrıca başka bir şey daha gördüm. Seyrek arazisini bazı şirketler birilerine vatandaşlık vermek için de kullanıyorlar. Yani onlara satış gerçekleştiriyorlar. Onun üzerinden vatandaşlık dağıtıyorlar. İzmir'de siyaseti değiştirecek, sonuçları değiştirecek Afgan, Suriyeli, göçmenlere oy kullandırma işinin bir aracı Seyrek arazisidir.

 

Bunlar vatandaş yapıyorlar arazi satarak. Sonrasında da oy kullanmaya getiriyorlar. Dikkatinizi çekmek isterim. Buca'da on yedi bin göçmen yeni seçmen olarak oy kullanacak ilk kez…

"AKP’NİN YAĞMA POLİTİKASININ DEVAMI"

 

Bunlar Seyrek arazisinin satışı AK Parti'nin yağma politikasının bir devamıdır. Seyrek arazisinin AK Partili Belediye başkanı tarafından yağması gerçekleştirilmiştir. Ben o zaman da söyledim, şimdi de söylüyorum. Bana yapılan iftiralar, bana yapılan kara çalmalar, Fethullahçılarla birlikte el ele olan bir mafya grubunun bir pis işler ortaklığının sonucudur. Bu gruplarla ilgili olarak mahkemelerde davalarımı açtım. Mahkemeler devam ederken siz bütün bunlara zaten vakıf olacaksınız. Ama şimdiden söylüyorum. Seyrek arazisinde elde ettikleri arazi miktarını hem oya çevirmeye hem de buradan elde ettikleri parayla siyaseti değiştirmeye çalışıyorlar.

"DENİZ KARAKURT ÇÜRÜMEYE YOZLAŞMAYA İLAÇ GİBİ GELECEK"

 

Menemen bizim belediye başkanlığını elde ettiğimiz bir kent. Şimdi bir kayyım tarafından yönetiliyor. Bu süreç sonunda Menemen yeniden Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine geçtiğinde Deniz Karakurt bütün bu süreçle ilgili olarak belgeleri bütün her türlü incelemeyi gerçekleştirecek ve sorumlular hesap verecek. Deniz Karakurt bu konuyla ilgili çok bilgili. Kendisiyle sürekli görüşüyoruz. Deniz Karakurt bu konuyla ilgili gereken her türlü girişimde bulunacak. Yani Menemenlilere sesleniyorum. Menemen'de kim Menemen’in rantından bir damla su aldıysa, bir küçük çıkar elde ettiyse onun Allah belasını verecek. Kim Menemen’i tuzağa düşürüp oradaki rant kapılarını açıp sonuna kadar orayı sömürecekse onun Allah belasını verecek. Deniz Karakurt çürümeye, yozlaşmaya ilaç gibi gelecek.

"CHP’NİN KADROLARINA SIZMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Seyrek de çok Fethullahçıların eli değmiş bir tezgahı görüyor. Seyrek de böyle bir Fethullahçı yöntemlerle gerçekleştirilen yağma düzeni görüyorum. Fethullahçıların Cumhuriyet Halk Partisi'ne dönük bir saldırıları var kadrolarımıza sızmaya çalışıyorlar. Yönetim birimlerimize girmeye çalışıyorlar. Belediye başkan adayı olmaya çalışıyorlar. Belediye meclis üyeliklerine giriyorlar. Parti tabanımız bu konuda çok duyarlı. Onlar Cumhuriyet Halk Partisi'ni hafife almasınlar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin de onlara karşı önlemleri var. Ve Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir FETÖ terör örgütü mensubunun parti bünyesinde yer almasına ya da Fethullahçılarla düşüp kalkanların, partiye sızmasına izin vermeyecek kadar güçlü bir antikor üretiyor şu anda. Gelecekleri varsa görecekleri de var diyorum.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar