Gelişmeler

CHP Menderes'te Karışıklık: Meclis Üyesi Daha İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menderes İlçe Başkanlığı'nda, ilçe başkanının sözlerini tutmadığı iddiasıyla bir meclis üyesi daha istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menderes İlçe Başkanlığı'nda, ilçe başkanının sözlerini tutmadığı iddiasıyla bir meclis üyesi daha istifa etti. Bu gelişme, son zamanlarda meclis adaylarının istifalarıyla gündeme gelen ilçe başkanlığındaki krizi derinleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menderes İlçe Başkanlığı'nda, ilçe başkanının sözlerini tutmadığı iddiasıyla bir meclis üyesi daha istifa etti.

İstifa Eden Meclis Üyesi: Recep Kırıcı

İstifa eden meclis üyesi Recep Kırıc, yaptığı açıklamada, ilçe başkanı Hakan Karakurt'un söz verdiği halde yeni bir aday adaylığı penceresi açmadığını ve mevcut meclis üyeleri arasından seçim yapacağını beyan ettiğini söyledi.

Kırıc: "Aday belirleme sürecinde olduğu gibi meclis üyeliği sürecinde de söylemleri ve eylemleri birbirini tutmamaktadır. İlçe başkanı demek o ilçede bulunan örgütün başı yani biz partililerin babası demektir. Babalar herkesi kucaklar, herkese kol kanat germesi gerekirken, bizlere üvey evlat muamelesi yapmıştır." dedi.

"Köylümüz Beni Tanır"

Menderes'te 40 yıldır partisinin bayrağını salladığını ve her yerde partililiğiyle ön plana çıkan biri olduğunu vurgulayan Kırıc, "Menderesin köyleri de dahil olmak üzere aynı zamanda Merkezde KÖMÜRCÜ RECEP denildiğinde tanımayan yoktur." ifadelerini kullandı.

Kırıc, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bu nedenle biz partimizin neferi olmakla birlikte Altı okun her bir maddesinin arkasındayız ve bu ilkelerimizden asla vazgeçmeyiz. Ancak; bizlerin sayesinde o koltuğa oturup ilçe başkanlığı yapan Hakan Karakurt ve yönetiminin kapı kolu olmayız.

Bu nedenle meclis üyeliği listesindeki ismimin silinmesini talep etmekle birlikte, Meclis üyeliği başvurumun iptalini istiyor, Hemen gereğinin yapılmasını saygılarınıza sunuyorum."

CHP Menderes'te Kriz Derinleşiyor

Kırıc'ın istifası, son zamanlarda CHP Menderes İlçe Başkanlığı'nda yaşanan krizin derinleşmesine işaret ediyor. Daha önce de ilçe başkanının sözlerini tutmadığı iddiasıyla bazı meclis adayları istifa etmişti. Meclis üyeliği adaylığından istifa eden adaylar ise;

Ali Dikmen İş İnsanı,Erkan Çınar Turizmci ,Haydar Çelen Müteahhit,Görgün Aykur Ziraat Mühendisi, Derya Karakuş Ziraat Mühendisi,Özge Tanburacı Mali Müşavir,İbrahim Uysal Çiftçi,Ferol Ergün Emekli,Derya Akdeniz Kadın Girişimci,Koray Kabaca Emlakçı,Recep Öz Emekli,Mergül Öztürk Avukat,Ali Kırlı Çiftçi,Sabit Hışman Şöfor

 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar