Gelişmeler

CHP'nin Ağır İsimleri Yerel Seçim İçin Sahada

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının, yerel seçim hazırlıklarında tüm örgütün gücünden faydalanmak amacıyla yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

İl başkanlığı bünyesinde kurulan ve CHP’de genel başkan yardımcılığı, genel sekreterlik, milletvekilliği, parti meclisi ve YDK üyeliği, il başkanlığı ve belediye başkanlığı yapmış tecrübeli isimlerden oluşan Danışma Kurulu çalışmalarına başladı.

Başkanlığını, partide il ve ilçe başkanlığının yanı sıra milletvekilliği de yapmış olan Bülent Baratalı’nın yürüttüğü danışma kurulu üyeleri il başkanı Şenol Aslanoğlu ile yapılan iki hazırlık ve koordinasyon toplantısının ardından sahaya çıktı. İlk olarak CHP’li belediye başkanlarını ziyaret eden danışma kurulu, sırasıyla Konak belediye başkanı Abdül Batur, Bayraklı belediye başkanı Serdar Sandal, Buca belediye başkanı Erhan Kılıç ve Karabağlar belediye başkanı Muhittin Selvitopu’nu ziyaret etti.

Kurulun oluşumu ve çalışmalarına ilişkin konuşan danışma kurulu başkanı Bülent Baratalı, Gece gündüz demeden, İl Başkanlığının önderliğinde ve tüm örgütün katılımı ile birlikte kurul üyeleri olarak CHP’nin başarısı için çalışacaklarını belirterek,”  şunları ifade etti;

BARATALI: CHP’Lİ HER BİR ÜYEYİ SAHAYA ÇALIŞMAYA BEKLİYORUZ

Bizler Cumhuriyet Halk Partisine yıllarını vermiş gerek partimiz gerekse ülkemiz için çeşitli kademelerde görev almış arkadaşlar olarak, Atatürk ilkelerinden taviz vermeden, cumhuriyetimizin temel değerlerinden hızla uzaklaşıldığı, adaletin, demokrasinin laikliğin tehlikeye girdiği, hızla anayasal demokratik sistemden uzaklaşıldığı bu sürece karşı bir aradayız. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığımızın çağrısı ile bir araya gelen bizler, Yerel Yönetimleri, demokrasinin temeli olarak görüyor ve bu süreçte yaşamsal önemde olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle şartlar ve koşullar ne kadar zor olursa olsun, partimizin İzmir’de göstermiş olduğu adaylarımızın yanında olduğumuzu bildiriyor, 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir’de yeniden Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerini kazanacağımıza inanıyoruz. Bugün görevdeki belediye başkanlarımızdan bazılarını ziyaret ettik ve tamamı partimizin başarısı için var gücüyle çalışmaya hazırlar. Bu ziyaretlerimiz 30 ilçeyi de kapsayacak. Gece gündüz demeden, il başkanlığımızın önderliğinde ve tüm örgütümüz ile birlikte, partimizin başarısı için çalışacağız. Geçmişte aldığımız tüm görevlere ve bugün bulunulan makamlara partimizin aday göstermesiyle sahip olduğumuzu asla unutmamalıyız. Bu bağlamda, Cumhuriyet Halk Partili her bir üyeyi sahaya çalışmayı bekliyoruz. Partimizde ayrışma, tartışma çıksın diye ellerini ovuşturanlara, İzmir’i kendilerine yeni rant kapısı yapmak için uğraşanlara hiçbir CHP’li fırsat vermeyecektir. Birlik içinde, önce İzmir, sonra partimizin başarısı için omuz omuza çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

DANIŞMA KURULU’NDA KİMLER GÖREV ALIYOR?

Bülent Baratalı’nın başkanlığını üstlendiği Danışma Kurulu’nda Hüseyin Saygılı Kurul Koordinatörü olarak yer aldı. Kurulda ayrıca Kamil Okyay Sındır, Zeynep Altıok, Devrim Barış Çelik, Gülseren Alçı, Kani Beko, Türkan Miçooğulları, Ülkü Caner, Semra Aksakal, Özkan Yıldız, Ebru Okay, Atilla Sertel, Mehmet Ali Susam, Hatice Tatlı, Sedat Uzunbay, Nazik Işık, Mustafa Moroğlu, Musa Çam, Tacettin Bayır, Erdal Karademir ve Mehmet Süne görev yapacak.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar