Gelişmeler

CHP'nin İzmir'deki tartışılan ilçe adaylıkları bugün masaya yatırılacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün MYK ve parti meclisi toplantılarına başkanlık edecek. Toplantıda CHP'nin adayının açıklanmadığı ilçeler ile tartışmaların sürdüğü yerlerin ele alınması bekleniyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün MYK ve parti meclisi toplantılarına başkanlık edecek. Toplantıda CHP’nin adayının açıklanmadığı ilçeler ile tartışmaların sürdüğü yerlerin ele alınması bekleniyor. Toplantıda İzmir’de aday tartışmalarının ve itirazların yoğun yaşandığı Çiğli, Karaburun, Çeşme, Güzelbahçe ilçe adaylarının yeniden masaya yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu…

31 Mart Yerel Seçimleri için geçtiğimiz MYK ve PM toplantısında İzmir adaylarını belirleyen CHP’de bugün geri kalan bazı il ve ilçelerinin adayları belirlenecek. Edinilen bilgilere göre tartışmalı olan ilçelerin belirlenmesi ile ilgili sürecin uzayabileceği aktarıldı.

İzmir’de ise aday itirazlarının yoğun yaşandığı Çiğli, Karaburun, Çeşme ve Güzelbahçe adaylarının yeniden ele alınması konusunda parti tabanından gelen önerilerin yeniden değerlendirilip değerlendirilmeyeceği ise netleşecek.

Bilindiği üzere Çiğli’de Uygar Yıldırım’ın aday gösterilmesi sonrası bazı partililer ilçe binası önünde eylem düzenlemiş, mevcut başkan Utku Gümrükcü ise Yıldırım’ın adaylığına manidar tepki göstermişti. Ayrıca ilçe örgütü üyelerine toplu mesaj atarak Uygar Yıldırım’ın adaylığının bugün yapılacak toplantılarda ele alınacağına dair bilgilendirme yapmıştı.

Çeşme’de mevcut başkan Ekrem Oran, Lal Denizli’ni adaylığına karşı çıkarak Genel Merkez’e ültimatom gibi uyarı yaparak “lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın” açıklaması yapmıştı.

Karaburun’da ise Nurşen Balcı’nın aday gösterilmesine parti örgütü ile mevcut başkan İlkay Girgin Erdoğan’ın tepkilerine neden olmuştu. İlçe Örgütü, Ankara’ya çıkarma yaparak Balcı’nın adaylığının geri çekilmesini istemiş, eski belediye başkanı Serdar Yasa’nın ise bağımsız aday olabileceği gündeme gelmişti.

Güzelbahçe’de se mevcut başkan Mustafa İnce ile koltuğa talip olan 7 aday adayı, Belediye Başkan Yardımcısı görevinde iken aday ilan edilen Mustafa Güney’in adaylığına itiraz ederek kararın yeniden değerlendirilmesini talep etmişti.

 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar