Gelişmeler

CHP Parti meclisi karar verecek: Aydın'da Özlem Çerçioğlu resmi aday

CHP, 2024 yerel seçimleri için aday belirleme sürecini başlattı. Parti Meclisi, önceki gün yaptığı toplantıda 227 bölgedeki adaylarını açıkladı.

CHP Parti Meclisi, önceki gün gerçekleşen toplantının ardından Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Bolu gibi 227 bölgede yerel seçim adaylarını açıkladı.

Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre, CHP haftalık düzenlenecek PM toplantıları aracılığıyla adaylarını kamuoyuna duyurmaya devam edecek. Gelecek hafta perşembe günü gerçekleşecek PM toplantısının ardından, Aydın da dahil olmak üzere yaklaşık 200 bölgede aday açıklamaları bekleniyor.

Parti içindeki yetkililer, Aydın'da daha önce adaylığını ilan eden Özlem Çerçioğlu'nun Parti Meclisi kararıyla resmi olarak aday adayı olacağını ifade ediyor. Ayrıca, parti yönetimi aday belirleme süreci için saha çalışmalarına devam ederken, daha önce milletvekili gönderdiği 60 ilin dışında kalan bölgelerde anket çalışmaları, kamuoyu yoklamaları ve örgüt görüşleriyle aday tespitinde bulunacak.

CHP'nin önceki seçimlerde düşük oy aldığı veya kazandığı ancak güçlendirilmesi gereken bölgelere özel bir önem verileceği de belirtiliyor. Parti, aday açıklamalarını yaparken bu bölgelere öncelik tanıyacak.

Öte yandan, parti yönetimi, İzmir için anket sonuçlarını beklerken, Ankara, İstanbul ve İzmir'deki ilçelerdeki aday açıklamalarının yeni yıla bırakılacağı ifade ediliyor. CHP lideri Özgür Özel'in, Manisa'da bugün düzenlenecek toplantıda CHP Gençlik Kolları il başkanlarıyla bir araya gelerek yerel seçimleri tartışması ve yeni üyelik kampanyasını başlatması bekleniyor. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, "Özel, memleketi Manisa'ya ve tarihine büyük önem veriyor ve belediyeyi kazanmak istiyor" dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar