Gelişmeler

Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı: Burcu Bostancıoğlu

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Burcu Bostancıoğlu'nu tanıttı.

Demokrat Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burcu Bostancıoğlu oldu. Konak Belediye Meclis üyesi Burcu Bostancıoğlu 2018 yılında İYİ Parti'den milletvekili adayı olmuştu. Bostancıoğlu ocak ayında İYİ Parti'den istifa etmişti.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal,  bir dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burcu Bostancıoğlu'nu tanıttı.

Milletin önünde kuvvetli bir alternatif olmak için sıkı şekilde çalışacaklarını ifade eden Uysal, "Yerel seçim rekabetinde kendi çizgimizde pozitif bir siyaset anlayışıyla hareket edeceğiz. Belediyelerin sadece bugünü değil yarını da kucaklayacağı bir vizyonla buluşması gerekiyor. Hızla değişen dünyada yerel yönetimler o ilin gelişimine büyük katkı sağlıyor." diye konuştu.

Uysal, Burcu Bostancıoğlu'na başarılar diledi.

Bostancıoğlu da Cumhuriyet'in 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiği şehirlerden birine belediye başkan adayı olmanın gururunu yaşadığını belirtti.

Yaklaşık 5 yıldır yerel siyaset içerisinde kente hizmet ettiğini aktaran Bostancıoğlu, "İzmir'i daha yaşanılır bir şehir haline getirmek ve İzmirlilerin refahını arttırmak için yola çıkıyorum. İzmir'i hak ettiği yere taşımak için var gücümle çalışacağım." ifadesini kullandı.

Konak Belediye Meclis üyesi Burcu Bostancıoğlu 2018 yılında İYİ Parti'den milletvekili adayı olmuştu. Bostancıoğlu 5 Ocak'ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İYİ Parti'den istifa etmişti.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar