Gelişmeler

Deprem bölgesindeki kadınlara İYİ Menderes’ten mesaj

İYİ Parti Menderes İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla deprem bölgesinde cansiperane mücadele eden kadınlar için bir mesaj yayımladı.

Mesajda, “Deprem bölgesinde bir can kurtarabilmek için canlarını dişlerini takan tüm kadınlarımıza şükranlarımızı sunuyor, hayatlarını kaybeden şehitlerimizi ise rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verildi.

“Kadın; anadır, candır, fedakardır, kurtarandır”

İyi Parti Menderes İlçe Kadın Politikaları Başkanı Makbule Pehlivan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla deprem bölgesinde büyük emekler veren kadınlar için mesaj yayımladı.

Fedakar ve özverili çalışmalarından dolayı deprem bölgesindeki tüm kadınlara minnet duyduklarını belirten İyi Parti Menderes İlçe Kadın Politikaları Başkanı Makbule Pehlivan, “Kadın, anadır, candır, fedakardır, kurtarandır. Bu anlamda her zaman olduğu gibi, deprem bölgesinde de hiçbir zaman mefhumu gözetmeksizin yanımızda olduğunuz ve emekleriniz için teşekkürler. Hepimizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

“İnandığımız müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yok!”

Kadınların gücüne ve istediklerinde başaramayacakları hiçbir şey olmadığını da belirten Pehlivan, şunları kaydetti:

“Tomris Hatun’dan, Nene Hatun’a; Tayyar Rahime’den, Kara Fatma’ya bu vatanın her bir karış toprağı için mücadele eden kadınlarımızı unutmadık, unutamayız! Onlardan aldığımız güç ve cesaretle de şimdi sıranın bizde olduğunun bilincindeyiz ve ona göre hareket ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki İnandığımız müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yok. Cesuruz, güçlüyüz ve başaracağız!”

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar