Gelişmeler

Gaziantep Belediye Başkanı Şahin: "Depremin ilk dakikalarında Murat Kurum'u İstanbul'a istedim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 Ocak Pazar günü AKP'nin 31 Mart yerel seçimi için İstanbul adayını açıklayacağını duyurmasının ardından kulisler kızıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 Ocak Pazar günü AKP’nin 31 Mart yerel seçimi için İstanbul adayını açıklayacağını duyurmasının ardından kulisler kızıştı. Adaylık için konuşulan isimler arasında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile eski Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul Milletvekili Murat Kurum öne çıktı. AKP kulislerinde hareketlilik devam ederken Adem Metan' açıklamalarda bulunan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin'in sözleri gündem oldu.

Şahin'in Metan'a 6 Şubat depremi ile ilgili yaşanılanları anlatırken "Depremin ilk dakikaları, Vali Davut Gül’ü aradım. Sonra Abdulhamid Bakanı aradım. Ne olur gelirken Murat Bakanı da getir dedim. İyi ki onu söylemişim. Sonra hatlar kesildi zaten." ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Şahin'in açıklamaları şöyle:

"Yolda iki telefon açtım zaten hat kesildi. Biri Davut (Gül), dedim 'Sayın Valim. AFAD'ta buluşalım. O dedi ben de yoldayım hemen geliyorum.İkincisi Abdülhamit Bakanı aradım. Dedim'Sayın Bakanım, şehrin durumu... Çok büyük bi deprem geçirdik.' Ne dediğimi de hatırlamıyorum. Gecenin 4'ü, 5'iydi. 'Ne olur yetiş Bakanım. Gelirken de Murat Bakanı da getir dedim. İyi ki onu söylemişim. Sonra hatlar kesildi zaten. Nur Dağına girdik. Dağ kalmamış..."

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar