Gelişmeler

Genç aday, gençlerle festivalde buluştu

Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Bornovalı gençlerle festivalde bir araya geldi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yunus Emre Killik, Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Kotan ve Gençlik Kolları İlçe Başkanı Bedirhan Özel’in de katıldığı festivalde fikir, spor, oyun, dans toplulukları stant açtı. Yoga atölyeleri ile Hip-Hop gösterilerinin de bulunduğu etkinlikte ünlü sanatçı Umut Kaya’nın yanı sıra Bornovalı müzik grupları İyi Kötü Kararsız, Ahmet Akçakaya ve Genel de sahne aldı.

Çoğunluğunu üniversiteli gençlerin oluşturduğu kalabalığın Büyükpark’ı doldurduğu etkinlikte konuşan CHP’li aday Ömer Eşki, “Bornova’ya üniversite okumak için geldim. Tıpkı bugün sizin yaptığınız gibi ben de yurtlarda, öğrenci evlerinde yaşadım. Günü geldi üşüdük, günü geldi aç kaldık. Fakat bu kent bana sahip çıktı ve bugün belediye başkan adayıyım. Ben de bu kente ve benim gibi okumak için İzmir’e gelen gençlere sahip çıkacağım. Gençlerimizin ihtiyaçlarını biliyorum. Hiçbir kardeşimin aç kalmaması için, üşümemesi için, barınma sorunu, eşya derdi yaşamaması için gayret edeceğim. Önceki yıl 12 bin 21 öğrenci barınma sorununu aşamadığı için eğitimini yarıda keserek memleketine dönmüş. Böyle bir ayıbı bir daha yaşayamayız. Her derdinizle, her sorununuzla ilgileneceğiz” dedi.

Burs, barınma, kütüphane, gençlik merkezi

Gençlik Merkezleri’ni geliştirerek yeniden hayata geçireceklerini öne süren Eşki, “Bu alanlar genç kardeşlerimizin günde bir öğün de olsa ücretsiz yemek yiyebildikleri, çay kahve içip sosyalleşebildikleri, çamaşırlarını yıkayabildikleri, günlük gazeteleri okuyup, kütüphanesinde ders çalışabildikleri,  iyi vakit geçirebilecekleri alanlardır. İlk olarak Bornova Merkezi’nde olanın kapasitesini genişleterek yeniden devreye alacak, ardından bir benzerini öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Mevlâna Mahallesi’nde kuracağız.  Ayrıca Merkez, Mevlana ve Evka-4 olmak üzere 3 noktada Yaşayan Kütüphaneler kuracağız. Bu kütüphaneler 24 saat açık olacak, arzu eden arkadaşlarımız buralarda istediği saatte gelip ders çalışabilecek, ücretsiz internet kullanacak, sıcak bir çorba, çay bulabilecek. Tüm öğrencilerimizin ihtiyacını karşılamak üzere hem Bornovalılardan hem de sanayilerimizin burs vermesini teşvik edecek uygulamalar geliştireceğiz” diye konuştu.

Güzel günler göreceğiz

Gençlerin sosyal yaşamla ilgili beklentilerini de göz ardı etmeyeceklerini ifade eden Ömer Eşki, “Elbette çok çalışıp derslerimizde, işlerimizde başarılı olacağız ama eğlenmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Türkiye, son 20 yıldır, gençliklerinde eğlenmemiş, asık suratlı ve öfkeli bir grup tarafından yönetiliyor. Biz sürekli etkinlikler, workshoplar, kültür ve sanat etkinlikleri düzenleyeceğiz. Bugün burada fragmanını gördüğünüz festival her yıl düzenli olarak gerçekleşecek. Ege Üniversitesi'nin Bahar Şenliği’nin Bornova’nın kent kültüründe çok önemli yeri vardı. İzmir’in her yerinden, Manisa’dan Aydın’dan arkadaşlarımız şenlik için gelirdi. Şimdi türlü bahanelerle iptal ediyorlar, yasaklıyorlar. Size söz, öyle güzel bahar festivalleri düzenleyeceğiz ki herkes Bornova’da okumak, Bornova’ya gelmek isteyecek. Birlikte çok eğleneceğiz. Biz umutsuzluğa inat eğleneceğiz, birlikte güzel günler göreceğiz arkadaşlar”  dedi.

Demokrat maskesine kanmayın

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yunus Emre Killik ise İzmir’in çeşitli yerlerindeki seçim çalışmalarına katıldığını söyleyerek, “Gördük ki yüzlerine bir demokratlık maskesiyle sokakları geziyor, kafelere girip oy istiyor. Bizi kimse bu maskeyle kandıramaz. O maskenin arkasında demokrasiye, Cumhuriyet’e ve Atatürk’e düşman yüzleri olduğunu biliyoruz. Bu seçimde demokrasiden yana tüm güçler CHP’de birleşecek. Çünkü CHP’nin yönettiği şehirler, mutlu insanların şehirleridir. CHP’nin Gençlik Kolları’ndan yetişmiş, sizler gibi genç, sizinle aynı dili konuşan Bornova adayımız Ömer Eşki’yi sizlere emanet ediyorum” diye konuştu. 

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar