Gelişmeler

Hamza Dağ'dan Karşıyaka'ya Müjde: "Stadyum Taahhüt!"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Karşıyaka Spor Kulübü'nü ziyaret etti. Ziyarette Karşıyaka Stadı'nın yapımı en önemli gündem maddesiydi.

Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Hamza Dağ seçim çalışmaları kapsamında kentin spor kulüpleri turu ile geçireceği güne Karşıyaka Spor Kulübü ziyareti ile başladı.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dağ’ın Selçuk Yaşar Spor Tesisleri'de gerçekleşen ziyaretinde Kulüp Başkanı Azat Yeşil, Karşıyaka Danışma Kurulu Başkanı Hasan Denizkurdu, AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı İsmail Çiftçioğlu, İZVAK Başkanı Ali Erten, Eski AK Parti Milletvekili ve İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve Karşıyaka Spor Kulübü yöneticileri ile AK Parti İzmir yöneticileri yer aldı.

YEŞİL: HER SORUNU BİLİYORSUNUZ!

 

Toplantıda kısa bir konuşma gerçekleştiren Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Azat Yeşil, “Hayırlı uğurlu olsun. Uzun yıllardan beri tanıdığımız en çok gördüğümüz siyasetçi olarak, Karşıyaka’nın tüm sorunlarını bilen bir insansınız. Meclis’te politika yaptınız deneyiminiz var. Karşıyaka’nın her sorununu biliyorsunuz. Adaylığınızı da hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Karşıyaka Spor Kulübü'nü ziyaret etti. Ziyarette Karşıyaka Stadı'nın yapımı en önemli gündem maddesiydi.

ÇİFTÇİOĞLU: BÜYÜKŞEHİR’İN KAYNAKLARI EN FAZLA KARŞIYAKA’YA GELECEK!

 

AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı İsmail Çiftçioğlu ziyarette yaptığı konuşmada, “Bizim için çok güzel bir sürecin içindeyiz. Bu süreçte en güzelini en iyisini ortaya koyarak İzmir ve Karşıyaka’mıza kucaklaşmamızı ortaya koyarak bu sürecin kazananı olacağız. Karşıyaka’mızın tüm beklentilerini gerçekleştirme hüviyetine inşallah bizler sahip olacağız. Karşıyaka’nın tüm sorunları ile tüm çalışmaları ile yakından ilgilenmiş buranın evladı olan Büyükşehir adayımızın yol arkadaşıyım. Büyükşehir kaynaklarının en fazla geleceği ilçe Karşıyaka olacak. Sahada daha gururlu biçimde seçim çalışmalarını yürütüyorum. Karşıyaka’nın hayallerini biliyoruz. Bu armaya gönül veren taraftarımız ile başarıyı birlikte yakalayacağız” açıklamasını yaptı.

“KİLİT KONUMUZ KARŞIYAKA STADI”

 

Buluşmada konuşan Karşıyaka Danışma Kurulu Başkanı Hasan Denizkurdu ise, “Bizim kilit konumuz. Karşıyaka Stadı. İzmir kulüpleri içinde en çok mağdur olan Karşıyaka’dır. Gittiğiniz her yer de size Karşıyaka Stadı diye sorulacak. Sizin katkılarınız ile ihaleler yapıldı, davalar açıldı. Yargı ile ilgili hiçbir sorun kalmadı. Danıştay’a da gitti. Önümüzde stadın yapılması için bir engel kalmadı. Birinci önceliğimiz Karşıyaka Stadı’nın mutlaka yapılması. Herkes Karşıyaka Stadı’nı yapacağız diye vaatte bulunacak ama bizim farklı bir özelliğiniz var. Seçilme sürenize kalmadan bir talimatınız ile bu yapılabilir. TOKİ isterse bu işi yapabilir. Benim sizden ricam, 31 Mart’ta kalmadan Karşıyaka Stadı inşaatına başlatırsanız kimse size stadı bekliyoruz diye sormaz. Seçimler başlamadan ihale yapılıp inşaat başlasın bunu rica ediyoruz” dedi.

“TEK YOL TOKİ”

 

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı yaptığı konuşmada Ali Erten, “Adaylığınız İzmir için hayırlı olsun. İzmir kulüpleri adına teşekkür etmek istiyorum. Burada bir tek Karşıyaka mağdur durumda. Bütün hukuki engeller aşılmış durumda. Karşımıza tek bir yol var Toplu Konut İdaresi ihaleleri mimari avan proje üzerinden yapabilen tek durum. Sistem böyle. TOKİ’nin elinde son proje mahkeme o proje üzerinden kazanıldı” diye konuştu.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Karşıyaka Spor Kulübü'nü ziyaret etti. Ziyarette Karşıyaka Stadı'nın yapımı en önemli gündem maddesiydi.

“2 AYDA BİR ŞEY YAPMAK SİZİ SONUCA GÖTÜRMEZ”

 

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dağ konuşmasında Karşıyaka Stadı taleplerine yanıt verirken, “Karşıyaka ilk kurulan spor kulübü İzmir’de ve 'Kaf-Sin-Kaf' sloganı halen devam ediyor. Bu anlamda bugüne kadar 12 yıllık milletvekilliğimiz döneminde ondan önce de sonrasında kulübümüzün yanında olmaya gayret ettik. Her binaya geldiğimde ben ta 2011’lere gitmeye başlıyorum. Stattaki temel atma törenlerine gidiyorum. Aklıma geliyor. Kulüp başkanları, belediye başkanları aklıma geliyor. İhale süreçlerinde bize yaşattıkları aklıma geliyor. İlk başladığımız stat, Karşıyaka Stadı idi, iyi mesafe kat etmiştik. Sonraki konulara girmeyeceğim. Biz adımların çoğunu seçim öncesi sonrası attık zaten. Önemli olan netice almak, beraber almamız lazım... Burada TOKİ defalarca devreye girdi. Cumhurbaşkanımız ile görüşmeler yaptık. Ali Erten de yanımdaydı. Atılacak adımların çoğunu attık. 2 ayda bir şey yapmak sizi sonuca götürmez. Bu stat benim de 10 yılımı verdiğim bir konu... Bunu hep birlikte oturup bu vaat değil benim söylediğimi vaat olarak görmeyin taahhüt olarak görün. Burada Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bakanlık, TOKİ, kulüp taşın altına girip omuzlayıp kaldıracağız” dedi.

SÜPER LİG ÜZÜNTÜSÜ!

 

Dağ konuşmasının devamında, “Önümüzde bir kere futbol kulübümüzün inşallah mesafe kat etmesi. Bu sene bir üst lige çıkması adım adım yukarı çıkması. 100 dönüm arazi onunda tahsisini yaptık. Onun için de proje üretmemiz lazım. Burada en rantabl ne olabilir. Karşıyaka’daki, Bayraklı’daki, Çiğli’deki çocukların spor yapabileceği imkanının olacağı tüm sporların istifade edebileceği projeyi hayata geçireceğiz. Bir tarafında kulüp, Büyükşehir, hükümet olacak. Burada önemli olan üzüm yemek. Derdimiz o. İnşallah biz statla ilgili de 100 dönümlük arazi ile bu projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Basketbolda da futbolda da inşallah bunun neticeye varmasını çok istiyoruz. İzmir’in Süper Lig’de temsil edilmiyor oluşu hepimizin üzüntüsü. Bir tane temsiliyet yetmez sonradan kurulmuş kulüpler değil hepsi tarihi spor kulüpleri” diye konuştu. 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar