Gelişmeler

Hamza Dağ Torbalı'da Oda Başkanları ile Bir Araya Geldi: "Üçlü Olsun Güçlü Olsun"

Hamza Dağ, Torbalı programı kapsamında oda başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi. Dağ, "Yeni eserler yaratmak için yola çıkıyoruz" dedi ve İzmir'de yapılması planlanan projeleri anlattı.

Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Torbalı programı kapsamında ilçedeki oda başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi.Torbalı Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Cumhur İttifakı'nın Torbalı Belediye Başkan adayı Özgür Erman Çağlar, TTO Başkanı Abdulvahap Olgun ile çok sayıda oda başkanı ve yöneticileri katıldı.

Dağ yaptığı açıklamada, "Yeni eserler yaratmak için yola çıkıyoruz. Buradaki eserlerde milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya'nın büyük emeği var, bizimse karınca kararınca katkımız oldu. Sıkışan yer olduğunda, bize seslendiğinde Ankara'da bu işlerin sonuna kadar takipçisi olduk. Allah'a şükür İzmir'in her yerinde izimiz, eserimiz, karınca kararınca katkımız oldu. Aklıma Bakırçay ve Demokrasi Üniversitesi geldi. Bunlar kapanmış iki üniversite idi. Şehrimize iki üniversiteyi kazandırdık, stadyum inşaatlarının birebir takibini yaptık. Bu şehrin her yerinde eser bırakmaya gayret ettik. Küçük Menderes çok emek verdiğimiz yer... Önemli işler yaptık. Torbalı'da birçok iş yaptık. Sorunları çözmek için gayret ettik" dedi.

Hamza Dağ, Torbalı programı kapsamında oda başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi. Dağ, "Yeni eserler yaratmak için yola çıkıyoruz" dedi ve İzmir'de yapılması planlanan projeleri anlattı.

ÜÇLÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN

 

Dağ, merkezi hükümet ve yerel yönetim uyumuna dikkat çekerek "Bir sloganımız var. Üçlü olsun güçlü olsun. İkili olduğunda neler yapıldığını görebiliyorsunuz. Bunu kendiniz gördünüz, yaşadınız. Torbalı'da, Tire'de, Ödemiş'te, Selçuk'ta gördünüz. Birçok yapılacak iş genel-yerel birlikteliğinin önemini deneyimleyerek gördük. Eğer size ilçe başkan adayı dosya hazırlayıp sizinle Ankara koridorlarında gezmemiş ise işlerin yürümesi zor oluyor. Okul yapacaksınız, imar çalışması yapılması lazım. Tire ve Bergama örneği var. Tire'de stadyumun olduğu yere millet bahçesi yapmak istedik ama belediyenin çözmesi gereken yerin imarını çözmesi lazım. Stadyumun imarda yeşil alana çevrilmesi lazım. Hâlâ bekliyoruz. Bergama'da bunu başardık ve millet bahçesi bitmek üzere... Torbalı bu konuda şanslı... Sayın milletvekilimiz Kaya, üçlü olsun, güçlü olsun ruhuna uygun çalışıyor. Kaya gibi çalıştı kendisi...

Muhtarlarla, STK’larla görüştüğümüzde taleplerin birçoğunun büyükşehir belediyesi ile ilgili olmasının sıkıntısının yaşandığını, DSİ’nin İZSU’ya, Büyükşehir’in Karayolları’na, Karayolları’nın Büyükşehir’e top atması gibi sorunları çok duyduk. Sivil toplumla bir arada olacağız. Büyükşehir bürokratları, Ankara'dan bürokratlarını, kendim ve ilçe başkanımızla oda başkanlarını aynı buluşturacağız. Sorunları, talepleri alacağız. İlçe başkanımız iş mi yapmıyor? Onunla yol yürümeyeceğiz.

1 Nisan’dan sonra ilçe belediye başkanlarına şunu söylüyorum: Öyle bir belediye başkanlığı yapacaksınız ki 5 sene sonra ben görevimi bırakmak için 10 tane belediye başkanımızdan hangisini tercih ederim diyeceğim. Bir yerde işim bittiyse ben artık burada miadımı doldurdum, derim.O koltuğa sıkı sıkı sarılacak biri olmadım. Bunun en açık göstergesi, 3 dönem kuralındadır. Ben 4 dönemdir genel başkan yardımcısıyım. Ben dedim ki 3 dönem kuralını uygulamalıyız. Büyükşehir belediye başkanlığı için de kafamda bir süre var. Öyle uzun uzun değil. Çarkların değiştiğini, şehirde bir şeylerin değişmeye başladığını hepiniz göreceksiniz.

5 yıl bir şey yapmadan imajla makyajla vakit kaybetme lüksümüz yok. İzmir'in her sokağını bilen birisi olarak söylüyorum. Buraya geldiklerinde şehrin hiçbir yerine hakim olmadıklarını göreceksiniz” şeklinde konuştu.

İZMİR’İN SOKAKLARI BİZİ BEKLİYOR

 

Dağ sözlerine şöyle devam etti:

“Kalifiye eleman meselesi önemli. İşsizlikten ziyade mesleksizlik sıkıntısı var. Bu anlamda Milli Eğitim bakanlığı bazı çalışmalar yapıyor ama belediye olarak elimizi taşın altına koyacağız. Meslek edinme kurslarını geliştireceğiz. Sahayı dolaştığımda iki alan gördüm. 90 dakika uygulaması... İzmirli hemşehrilerimize söz verelim. 90 dakika boyunca ücret ödemeyeceksiniz. İkinci sözümüz vatandaşlar bana eskiden su parası çok yüksek elektrikten diyor. İzmir, Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanan şehir oldu. Göreve gelir gelmez bunu yarı yarıya düşüneceğiz. 4,5 milyon İzmirli hemşerimizle birlikte büyüteceğiz. İzmir'i dünyanın incisi yapacağız. Tarih bizi bekliyor, İzmir'in sokakları bizi bekliyor.”

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar