Gelişmeler

İYİ Parti İzmir'de kriz derinleşiyor: İl Başkanı ile Büyükşehir Adayı karşı karşıya

İYİ Parti İzmir'de yerel seçim sürecine İl Başkanlığı ile Büyükşehir Adayı arasında yaşanan krizler damga vuruyor.

İYİ Parti İzmir'de yerel seçim sürecine İl Başkanlığı ile Büyükşehir Adayı arasında yaşanan krizler damga vuruyor. 

İYİ Parti İzmir'de son olarak İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ile GİK Üyesi, İzmir Milletvekili ve Büyükşehir Adayı Ümit Özlale arasındaki soğuk rüzgarlar İl Sekreteri olan Aday Belirleme Komisyonu Başkanı Mehmet Efe'nin görevden alınmasıyla gündeme damga vuran restleşmeyle tavan yapmıştı. Süreçte Genel Merkez, Bezircilioğlu'nun arkasında durarken, Özlale İl Başkanı ve İl Yönetimi'nden rahatsızlığını dile getirmeye devam etti. 

Özlale'nin bu yönde Genel Merkez'le temaslarını sürdürürken, ziyaret ettiği ilçelerde de Bezircilioğlu ve yönetiminin görevden alındığını dile getirdiği öğrenildi. 

Kriz ortamında Genel Merkez'in nasıl bir tavır sergileyeceği merakla beklenirken, önemli açıklama ise İYİ Parti İl Başkanı Bezircilioğlu'ndan geldi. Görevden alma kararını yalanlayan Bezircilioğlu, “Son günlerde il başkanlığımızın görevden alındığı ile ilgili olarak basında çıkan haberleri değerlendirmek üzere bir araya geldik. Hepimiz görevimizin başındayız” dedi. Öte yandan yönetim kurulu toplantısında bu konuda alınacak kararlar ve il yönetimi adına yapılacak açıklamalar konusunda Bezircilioğlu’na tam yetki verildiği belirtildi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar