Gelişmeler

İzmir Kiraz'da CHP'nin Adayı Nasuh Coşkun Seçimi Kazandı

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İzmir'in Kiraz ilçesinde Cumhur İttifakı'nın CHP adayı Nasuh Coşkun, rakibini geride bırakarak belediye başkanlığı seçimi kazandı.

Nasuh Coşkun Kimdir?

1976 yılında Kiraz'da doğan Nasuh Coşkun, ilk ve orta öğrenimini Kiraz'da tamamladı. 1996 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Kiraz Sanayi Sitesi'nde kaportacı olarak çalışmaya başladı.

2010 yılında Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi seçilen Coşkun, 2018 yılında Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçildi. Evli ve iki çocuk babası olan Coşkun, Kiraz'da sevilen ve sayılan bir esnaf olarak biliniyor.

Seçim Sonuçları

Coşkun, seçimlerde 52.43% oy alarak rakibini 47.57% oy alan AK Parti adayı Mehmet Akif Güler'in gerisinde bıraktı. Coşkun'un bu zaferi, CHP'nin Kiraz'da 25 yıl aradan sonra belediye başkanlığı seçimini kazanması olarak da dikkat çekiyor.

Coşkun'un Hedefleri

Seçim zaferinin ardından bir açıklama yapan Coşkun, Kiraz'ı daha modern ve yaşanabilir bir ilçe yapmak için çalışacağını söyledi. Coşkun, öncelikli hedefleri arasında Kiraz'ın altyapısını iyileştirmek, park ve bahçelerin sayısını artırmak ve ilçeye yeni yatırımlar çekmek olduğunu belirtti.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar