Gelişmeler

İzmir Menderes'te CHP'nin Adayı İlkay Çiçek Seçimi Kazandı!

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İzmir'in Menderes ilçesinde Cumhur İttifakı'nın CHP adayı İlkay Çiçek, rakibini geride bırakarak belediye başkanlığı seçimi kazandı.

1986 yılında İzmir'de doğan İlkay Çiçek, ilk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. 2008 yılında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

2014 yılında CHP Menderes Belediye Meclis Üyesi seçilen Çiçek, 2019 yılında CHP Menderes İlçe Başkan Yardımcısı seçildi. Evli ve bir çocuk babası olan Çiçek, Menderes'te sevilen ve sayılan bir isim olarak biliniyor.

Seçim Sonuçları

Çiçek, seçimlerde 53.87% oy alarak rakibini 46.13% oy alan AK Parti adayı Mustafa Kaymak'ın gerisinde bıraktı. Çiçek'in bu zaferi, CHP'nin Menderes'te 2009 yılından sonra ilk kez belediye başkanlığı seçimini kazanması olarak da dikkat çekiyor.

Çiçek'in Hedefleri

Seçim zaferinin ardından bir açıklama yapan Çiçek, Menderes'i daha modern ve yaşanabilir bir ilçe yapmak için çalışacağını söyledi. Çiçek, öncelikli hedefleri arasında Menderes'in altyapısını iyileştirmek, park ve bahçelerin sayısını artırmak, ilçeye yeni yatırımlar çekmek ve tarımsal kalkınmayı desteklemek olduğunu belirtti.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar