Gelişmeler

Karaburun'da Seçim Heyecanı: 13 Aday Kazanmak İçin Mücadele Ediyor!

Karaburun'da 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için partilerin adayları belli oldu. Zorlu geçecek olan yarışta, İzmir'in küçük ilçesi için 13 aday seçmenleri ikna etmeye çalışacak.

Yerel seçimin yaklaşmasıyla birlikte İzmir’in Karaburun ilçesinde de partilerin adayları belli oldu. Adayların arasında en dikkat çekenleri ise Ak Parti adayı Karaburun eski kaymakamı Eyüp Kapkaç, ve ismi MYK ve PM’den çıkmayan sorunlu bir aday belirleme süreci sonrası tekrardan aday gösterilen CHP mevcut belediye başkanı İlkay Girgin Erdoğan oldu.

13,379 nüfusa sahip Karaburun ilçesinde 13 aday ile bölünecek oylar CHP ve Ak Parti arasındaki dengeyi belirleyecek. İlçedeki mevcut sorunları ve en iyi projeleri açıklamaya çalışan adaylar kıran kırana bir mücadele ile sahaya indi. Gelin sizlerle birlikte Karaburun adaylarını tanıyalım;

Ak Parti adayı: Eyüp Kapkaç

Rize Kalkandere Kaymakamlığı, Artvin Yusufeli Kaymakamlığı, Erzincan Refahiye Kaymakamlığı görevlerini tamamlayan ¬Eyüp Kaykaç, 11 Ağustos 2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Karaburun'a atanarak 25 Ağustos 2022 tarihinde görevine başladı. Eyüp Kaykaç evli ve iki çocuk babasıdır.

Projeleri:

Altyapı sorunlarını çözmek, bozuk yolları onarmak, sinek sorununu çözmek, ulaşım sorununu çözmek

Karaburun için gerçekten çalışacak bir belediye başkanı olmak, Karaburun'da doğmayan ama burada yaşayan halkın da seçilme hakkını savunmak, Avrupa Birliği Projeleri de dahil olmak üzere tüm kaynakları kullanmak, Karaburun'a hizmet edecek doğru, dürüst, iletişime açık ve Karaburun için çalışacak kişilerden oluşan bir meclis oluşturmak

Kapkaç’ın üreteceği projeler ve sunacağı hizmetlerle mevcut güçlü siyasetinde desteğini alarak Karaburun’da kazanması öngörülüyor

Cumhuriyet Halk Partisi adayı İlkay Girgin Erdoğan

İzmir Kız Lisesi'nde lise eğitimini bitirdikten sonra, 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nden mezun oldu.

İlkay Girgin Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den İzmir İli, Karaburun İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

İlkay Girgin Erdoğan, meclis adaylarını belirlemesine rağmen halen bir proje ve tanıtım lansmanı yapmadı. Karaburun’da mahallelerde tanıtımını yapana ama bir proje sunmayan Erdoğan, diğer partilerinde hedef odağı oldu.

İYİ Parti Adayı Zafer Sevinç:

1996 yılında Balıkesir’den Manisa'ya göç eden 6 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelen Zafer Sevinç, üniversite yıllarına kadar olan tüm ilk, orta ve lise hayatını Manisa’da tamamladı. Ardından üniversite eğitimi almak için İzmir’e gitti. Burada Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi için İstanbul’a giden Zafer Sevinç, İstanbul Üniversitesi’nde Özel Hukuk dalında yüksek lisansını tamamladı.Microsoft’ta da çeşitli görevlerde çalışan Sevinç, Meral Akşener tarafından yerel seçimlerde Karaburun adayı olarak lansmanda duyuruldu.

Projeleri:

Karaburun Belediyesi Kilittaş Tesisini kurulacak. Karaburun’da açılmamış yol, yapılmamış yol, bozuk yol kalmayacak. Kaliteli ve estetik saĝlayan ürünlerle konforlu bir yaşam kurulacak.

Kamu görevlilerine ev yapılacak, kira sorununu çözülecek.

Karaburun- İzmir yolu düzenlenip, bitirilecek.

Politikalarında daha çok Ak Parti adayı Eyüp Kapkaç’a yüklenen Zafer Sevinç adaylar arasında seçilme potansiyeli yüksek olanlar arasında.

Demokratik Sol Parti Adayı Nesrin Soydan Demirciefe

Çocukluğunu ve gençlik yıllarını Karaburun’da geçiren ve Karaburun’un köklü ve yerli ailesinin ferdi olan DSP adayı Nesrin Soydan Demirciefe, Karaburun’un karakızı sloganıyla aday oldu. Birçok projesiyle ve sempatik tavırlarıyla Karaburun halkının sevgisini kazanan Soydan, iddialı adaylar arasında.

Projeleri:

-Karaburun kent ormanı projesi

-Her köye defibrilatör (kalp krizi cihazı)

-Nergis Fabrikası Projesi (Nergis yağı, Nergis Çayı, Nergis Kremi vb üreticiliği

-Keplen Dağı yamaç paraşüt ve sörf projesi

-Alt yapı sorunlarının çözüme kavuşması

-Arıtma tesislerindeki sorunların çözülmesi

-Karavan- motorvan ve çadırlar için kapsamlı kamp alanı

-E-ticaret sistemi ile üreticinin elindeki ürünleri belediye kanalıyla alıp halka sunacağız

-Karaburun-izmir tek sefer hattı olacak

Gibi Karaburun’a ve Karaburun halkına bir çok projeyle göz kırpıyor.

TİP Karaburun Adayı Mustafa Tosunlar:

“Rantın değil halkın belediyeciliği için Karaburun’da yola çıktık.  Caddelerimizde, sokaklarımızda, sahillerimizde halktan yana belediyeciliğin sesini yükseltecek, rantçıların devrine son vereceğiz.” Sloganıyla yola çıkan Tosunlar, Karaburun halkı arasında kendinden söz ettiriyor.

TKP adayı Şadan Tütüncü (İktisatçı)

Zafer Partisi Adayı Melih Tuncer Yoldaş

Yeniden Refah Partisi Adayı Yaşar Elmas

Büyük Türkiye Partisi Adayı Yavuz Erdoğan

Demokrat Parti adayı Volkan Şahin

DEVA Parti Adayı Olcay Öztemel

Saadet Partisi Adayı Zekeriya Yılmaz

Vatan Partisi Adayı Orhan Bulunmaz

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar