Gelişmeler

Kazım Yevimli, Ata'nın huzuruna çıktı!

CHP İzmir Milletvekili Aday Adayı Kazım Yevimli, gönül verdiği Ata’sının partisine milletvekilliği adaylık başvurusunu yaptı.

Yevimli başvuru yapmadan önce ekibiyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti

CHP İzmir Milletvekili Aday Adayı Kazım Yevimli, gönül verdiği Ata’sının partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekilliği başvurusunu gerçekleştirdi. Milletvekilliği adaylığı başvurusu öncesi ilkelerini kendine yol haritası olarak belirlediği Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini, Anıtkabir’i ekibiyle birlikte ziyaret eden Yevimli, Atatürk’e dua etti. Daha sonra CHP Genel Merkez Binasına geçen Yevimli, burada adaylık başvurusunu yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NUN İZİNDEN GİDEREK

Adaylık başvurusu sonrası bir değerlendirmede bulunan Kazım Yevimli, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve gönül verdiği siyasi partiden adaylık başvurusunu yapmanın haklı gururunu taşıdığını dile getirdi. Yevimli, “Mustafa Kemal’in ilkelerini siyasi hayatım boyunca kendime hep ilke edindim. Bugün adaylık başvurumu yapmadan önce; ilk onun huzuruna çıkmak istedim. Çok uzun bir süredir partime hizmet ediyorum. Niyetim milletvekili olup, daha fazla insana dokunma imkanı yakalayarak hizmetlerimi devam ettirmek. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun izinden giderek, ülkemizi daha aydınlık bir geleceğe taşımaya olan inancımız tam. Atatürk ilke inkılapları yol haritamız” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar