Gelişmeler

Menemen'de Yatırımlar Durmuyor: Aydın Pehlivan'dan Yeni Müjdeler!

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 2 milyar TL borcu kısa sürede ödediklerini ve halka hizmet ettiklerini söyledi.

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 5 Mart 2024 tarihinde yaptığı basın toplantısında, ilçeye yapılacak yeni yatırımları açıkladı. Pehlivan, 2 milyar TL borcu kısa sürede ödediklerini ve halka hizmet ettiklerini söyledi.

2 Milyar TL Borç Ödendi, Hizmetlere Devam Ediliyor

Pehlivan, göreve geldiklerinde 2 milyar TL borç olduğunu ve bu borcu kısa sürede ödediklerini belirtti. Pehlivan, "Göreve geldiğimizde Menemen'in 2 milyar TL borcu vardı. Bu borcu, hemşehrilerimizin desteğiyle kısa sürede ödedik. Borç ödemenin yanı sıra, ilçemize birçok yatırım da yaptık" dedi.

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 2 milyar TL borcu kısa sürede ödediklerini ve halka hizmet ettiklerini söyledi.

151 Yeni Araç Alındı, Park Alanları Yenilendi

Pehlivan, 22 adet araç kiralamak yerine 151 araç satın aldıklarını ve park alanlarını yenilediklerini söyledi. Pehlivan, "Daha önce 22 araç kiralıyorduk. Biz bu araçları kiralamak yerine 151 araç satın aldık. Ayrıca park alanlarımızı da yeniledik. Hemşehrilerimiz artık daha rahat araç park edebiliyor ve parklarda keyifli vakit geçirebiliyor" diye konuştu.

Türkiye'nin En Büyük Tematik Çocuk Oyun Köyü Menemen'de

Pehlivan, Türkiye'nin en büyük tematik çocuk oyun köyünü Menemen'e kazandıracaklarını ve 9 Mart'ta açılışını yapacaklarını söyledi. Pehlivan, "Çocuklarımız için Türkiye'nin en büyük tematik çocuk oyun köyünü inşa ediyoruz. 9 Mart'ta bu oyun köyünün açılışını yapacağız. Çocuklarımız burada doyasıya eğlenecek" dedi.

3 Bin Öğrenciye Ücretsiz Dershane, 9 Bin Öğrenciye Dijital Eğitim Platformu

Pehlivan, 3 bin öğrenciye ücretsiz dershane imkanı sunduklarını ve 9 bin öğrenciye de dijital eğitim platformu oluşturduklarını kaydetti. Pehlivan, "Eğitime büyük önem veriyoruz. 3 bin öğrencimize ücretsiz dershane imkanı sunuyoruz. Ayrıca 9 bin öğrencimiz için de dijital eğitim platformu oluşturduk. Bu platform sayesinde öğrencilerimiz evlerinde de rahatlıkla ders çalışabilecek" dedi.

Muhalefetten Burslara Tepki: "Bu Para Onlara Haram"

Pehlivan, üniversiteye giriş sınavına giren öğrencilere 1.000 TL sınav ücret desteği verdiklerini ve bunu 3 yıldır sürdürdüklerini söyledi. Pehlivan, muhalefetin ise bu burslara destek vermediğini ve "bu para onlara haram" dediklerini öne sürdü. Pehlivan, "Muhalefet, öğrencilerimize verdiğimiz burslara karşı çıktı. 'Bu para onlara haram' dediler. Biz ise öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 2 milyar TL borcu kısa sürede ödediklerini ve halka hizmet ettiklerini söyledi.

Menemen'e Yeni Yatırımlar Yolda

Pehlivan, Menemen'e birçok yeni yatırım yapılacağını da sözlerine ekledi. Pehlivan, 2 bin kişilik kapalı spor salonu, 2 bin kişilik gençlik merkezi, 2 adet kütüphane, kongre ve gösteri merkezi, 2 bin kişilik spor salonu ve 15 bin kişilik serbest bölgenin Menemen'e kazandırılacağını söyledi.

Hedef: 3 Yıl İçinde İzmir'in En Güzel İlçesi

Pehlivan, "Menemen'i 3 yıl içinde İzmir'in en güzel, en yaşanabilir ilçesi yapacağız" dedi. Pehlivan, "15 yıldır Menemen'e hizmet ediyoruz. Bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz. Hedefimiz, Menemen'i 3 yıl içinde İzmir'in en güzel, en yaşanabilir ilçesi yapmak" diye konuştu.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar