Gelişmeler

MHP İzmir'de Yerel Yönetim Çalıştayı Düzenledi

MHP İzmir İl Başkanlığı, İzmir'in yerel yönetim sorunlarını masaya yatırmak için bir çalıştay düzenledi.

MHP İzmir İl Başkanlığı Yerel Yönetim Çalıştayı gerçekleştirdi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da katıldığı çalıştayda konuşan MHP İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir’in 23 yıldır aynı zihniyet tarafından yönetildiğini, bu zihniyetin İzmir’in gelişmesine engel olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlediği Yerel Yönetim Çalıştayı’na; MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, EBSO, İZTO, İESOB, Ege Üniversitesi, İKÇÜ, Bakırçay Üniversitesi, Demokrasi Üniversitesi, Şehir Plancıları, Mimarlar ve Mühendisler Odaları Temsilcileri, İzmir Ülkü Ocakları, Türk Kamu Sen, TÜRKAV ve İzmir’in önemli teknokratlarının katıldığı çalıştay İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’in açılış konuşmasıyla başladı. Balçova Termal Tesisleri’nde gerçekleştirilen çalıştayın takdim konuşmalarını EBSO Başkanvekili Hakan Ürün, İESOB Başkanı Yalçın Ata yaparken açılış konuşmasını da MHP İl Başkanı Veysel Şahin yaptı. Çalıştayın ana konusu ise “İzmir Yerel Yönetim Sorunları” oldu. On beş masada workshop tekniği ile yapılan çalıştayda bir çok konuda uzmanların görüşleri derlendi.

“İzmir’in geleceğini aydınlatacak fikirler buradan çıkacak”

Açılış konuşmasında katılımcılara seslenen MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “İzmir’in en değerli kurumlarının temsilcileri ve kendi alanında en başarılı isimlerle birlikte İzmir’i masaya yatırıyoruz. Buradan çıkan sonuçların çok önemli olacağına şimdiden inanıyorum. İzmir bu sonuçlar üzerinde geleceğine yön verecek bir şehirdir. İzmir her gün büyüyen, gelişen bir şehir olmasına karşın maalesef ve maatteessüf iyi yönetilmeyen ve geleceğe hazırlanamayan bir şehirdir. Kanaatim odur ki İzmir’in geleceğini aydınlatacak fikirler buradan çıkacaktır” dedi.

“Yerel seçimlerde bu zihniyet değişecek”

Konuşmasında Türkiye’nin son yıllarda çok büyük mesafeler kat ettiğini ifade eden Şahin, “Ülke tarihimize bir zihniyetin nelere sebep olduğunu yazmıştır. Bilhassa bu zihniyet yetmişli yıllarda Boğaz Köprüsü’ne bile karşı çıkmış, nümayişlerle, mitinglerle Türkiye’nin gelişmesine engel olmaya çalışmıştır. O zihniyet hala ayakta ve hala gelişme önünde büyük engeldir. Her an büyüyen şehrimizi de ne yazık ki 23 yıldır aynı zihniyet yönetmekte ve İzmir’in gelişmesine engel olmaktadır. Önümüzdeki 2024 yerel seçimlerinde bu zihniyet değişecek, ‘istemezük zihniyeti’ tarihe karışacaktır. Sizlerin buradaki yakacağı fikir ve çözüm ateşi inanıyorum ki yeni dönemin de yol haritası olacaktır” diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar