Gelişmeler

MHP Lideri Bahçeli, İYİ Parti'ye Yeniden İttifak Çağrısı Yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'ye ittifak çağrısı yaptı. Bahçeli, daha önce MHP'den ayrılıp İYİ Parti'ye geçenlere dönme çağrısında bulundu. 2019'da da benzer bir çağrı yapmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'ye ittifak çağrısında bulundu. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Ulusal Tv kanalına yaptığı açıklamada, MHP lideri Bahçeli'nin İYİ Parti'ye çağrısını iletti. 

Bahçeli'nin MHP'den ayrılıp İYİ Parti'ye katılanlara 2019 yılında partiye dönme çağrısı yaptığını hatırlatan Özdemir, "Sayın Genel Başkanımız, 1 Ağustos 2019 tarihinde sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlamış ve geçmişte MHP'de yer alıp İYİ Parti bünyesine geçen isimlere bir çağrıda bulunmuştu. Yine Sayın Genel Başkanımız, sizlere hürmetlerini sunarak, İYİ Parti'ye yeni bir çağrısını iletiyor ve saygıdeğer kamuoyuyla paylaşıyor" dedi.

Bahçeli'nin mesajı şu şekilde: "Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına."

BAHÇELİ, İYİ PARTİ KURULTAYI ÖNCESİNDE MHP'DE BİRLEŞME ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Devlet Bahçeli, İYİ Parti'nin 3-4 Ağustos 2019'da düzenlediği kurultay öncesinde MHP'den ayrılanları yeniden partiye davet etmişti.

Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi’nden kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir.

Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak" demişti. 

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar