Gelişmeler

Nilüfer Çınarlı Mutlu: Türkiye’ye örnek bir belediyecilik hikayesi yazacağız

Mahalle muhtarları ve belediye çalışanlarıyla bir araya gelen CHP Konak Adayı Mutlu, kişisel kahramanlık hikayelerine inanmadığını ve belediyeciliğin ekip işi olduğunu belirtti.

“Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik hikayesi yazacağız” diyen Mutlu, temasları kapsamında Alzheimer Derneği ve İzmir Musevi Cemaati Vakfı’nı da ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında kentin çeşitli dinamikleriyle temaslarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, ilçe genelinde hizmet veren mahalle muhtarlarıyla buluştu. Daha sonra Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Mutlu, personel tarafından meşale ve konfetilerle karşılandı. “Belediyecilik ekip işidir. Konak’tan, Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik hikayesi yazacağız” diyen Mutlu, ardından Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şubesi’nde yönetim kurulu üyeleri ve hasta yakınlarıyla bir araya geldi. Toplumun tüm kesimlerine dokunan Mutlu, günün son ziyaretini ise İzmir Musevi Cemaati Vakfı’na yaptı.

MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, sabahın erken saatlerinde mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Mövenpick Otel’de düzenlenen buluşmaya; İl Başkan Yardımcısı Özlem Eser, İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi, İlçe Kadın Kolları Başkanı Melda Erbaykent ve meclis üyesi adayları da katıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen buluşmada muhtarlara seslenen Başkan Adayı Mutlu, “Muhtarlarımızın kent ve ülke demokrasimiz için yeri tartışılamaz. Sizler en küçük mahalle örgütlenmesinin başındaki seçilmiş kişilersiniz. Çoğu yerde bir belediye başkanı gibi çalıştığınızı biliyorum. Her bir komşunuzun sorununu kendi sorununuz gibi görüp, çözmek için gece gündüz çalışıyorsunuz. Belediye başkanları için çok kıymetlisiniz. Mahallenin sorununu duymak ve onun çözümünü sağlamak sizin sayenizde oluyor. Önümüzdeki beş yılda sizlerle birlikte yol yürüyeceğime şimdiden söz veriyorum” dedi.

“BÜTÜN MAHALLELERE EŞİT BÜTÇE”

Önümüzdeki dönemde mahalle örgütlenmelerini daha da aktif hale getirmek istediklerini dile getiren Mutlu, “Bütün mahallerin bütçeden eşit yararlandığı bir beş yıl hedefliyoruz. Hiç kimsenin kendisini öteki mahalleden geride hissetmesini istemiyorum. Başarı ancak çok çalışarak oluyor. Hizmet odaklı, vatandaşa dokunan ve sorunları anında çözen bir belediyecilik için yola çıktık. Muhtarlık seçimlerinde sizlere de başarılar diliyorum. Umarım hepiniz çıktığınız yolda çok başarılı olursunuz. Seçimden çok yüksek bir oy farkıyla çıkmak istiyoruz. Güçlü bir meclis istiyoruz. 2028 yılında iktidara giden yol yerel yönetimlerden geçiyor. Her bir mahallenin sorunlarını biliyorum. 1 Nisan’dan itibaren artık sorunları değil çözümleri konuşma ve hayata geçirme zamanı” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE PERSONELLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

CHP Konak Adayı Mutlu, daha sonra Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Mutlu, hizmet binasının girişinde Temizlik İşleri Müdürü Nami Arslanbuğa ile personel tarafından meşale ve konfetilerle karşılandı. Mutlu, tek tek elini sıkıp hal hatır sorduğu çalışanlara görevlerinde kolaylıklar diledi. Belediyeciliğin bir ekip işi olduğunun altını çizen Mutlu, “Önümüzdeki beş yıl birlikte, yan yana çalışacağız. Ben sizin patronunuz ya da işvereniniz değil iş arkadaşınız olacağım. Çok kutsal bir iş yapıyorsunuz. Bu kentin temizliği gibi çok zor bir iş üstlendiniz. Siz bu belediyenin kıymetlilerisiniz. Emek en yüce değerdir diye öğrendim, hayata da öyle bakıyorum. Benim dönemimde emeğin karşılığını alamaması gibi bir durum olamaz. Atıkların ayrıştırılması, toplanması, yer altı çöp sistemi gibi konularda projeler üreteceğiz. Herkese pırıl pırıl bir Konak için söz verdim. Bu sözü sizlere güvenerek verdim. Çünkü her birinizin ne kadar çalışkan ve başarılı olduğunu biliyorum. Kentliyi evinden sokağa adımını attığı an pırıl pırıl bir Konak ile buluşturacağız. Ben gücümü sizlerden alıyorum. Hiçbir zaman kişisel kahramanlık hikayelerine inanmadım. Belediyecilik ekip işidir. Konak’tan, Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik hikayesi yazacağız. İnsanca bir yaşam herkesin hakkı. Herkes mutlu olacak. Bu mutluluk sadece gülelim, eğlenelim mutluluğu değil. Hükümetin hayat pahalılığı ile hepimizi kenara sıkıştırdığı ve iyice yoksullaştırdığı dönemde tabii ki belediyeler tek başına kent yoksulluğunun çözümü olamaz ama en azından çalışanlarına elinden geleni yapar” diye konuştu. İşçiler, “Birlikte yol yürümeye var mısınız?” diye soran Mutlu’ya, alkışlarla karşılık verdi. Çalışanların sorunlarını da dinleyen Mutlu, göreve gelir gelmez çözüm üretmek için canla başla çalışacaklarının sözünü verdi.

“DERDİMİZ HİZMET ETMEK”

Başkan Adayı Mutlu’nun bir sonraki durağı Konak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü oldu. Belediye İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube Başkanı Ayhan Doğan ve farklı sendikalarda örgütlü işçilerle bir araya gelen Mutlu, şunları söyledi: “Beş yılın sonunda Konaklıların bizden mutlulukla bahsettiği bir belediyecilik yapacağız. Sizlerin daha iyi koşullarda çalışması için çabalayacağız. 31 Mart’tan sonra da hep birlikte yol arkadaşı olarak hizmet yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bizim işimiz, gücümüz Konak. Derdimiz hizmet etmek. Siyasetle işimiz olmayacak, bizi sadece hizmet ederken göreceksiniz.”

“SOSYALLEŞEBİLECEKLERİ MEKANLAR KURACAĞIZ”

Daha sonra Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şubesi’ni ziyaret eden CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Dernek Başkanı Belgin Karavaş, dernek üyeleri ve hasta yakınları ile bir araya geldi. Yakın zamanda hayatını kaybeden annesi Sabahat Çınarlı’nın demans hastası olduğunu ve süreçte yaşanan sıkıntıları yakinen bildiğini anlatan Mutlu, “Biz bu süreci yakından yaşadık. Neler istediğinizi kendimce biliyorum. Sizlerin önerilerini de alıp önümüzü açacağız. Demans başladığında annemin yaşı ileriydi ve sohbet edecek arkadaşı kalmamıştı. Yalnızlık bu hastalığı çok tetikliyor. Bunun için de mekanlar olması lazım. Belediye olarak yaş almış vatandaşlarımızın sosyalleşebileceği, sohbet edebileceği ve yalnızlık duygusundan uzaklaşabileceği mekanlar kuracağız. Bunun ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Evde bakım hizmetini geliştirerek hastaların ve yakınlarının yükünü hafifleteceğiz” dedi.

“KÜLTÜREL MİRAS AYAĞA KALDIRILMALI”

Toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelmeyi sürdüren Mutlu, günün son ziyaretini İzmir Musevi Cemaati Vakfı’na yaptı. Yönetim kurulu üyeleri tarafından ilgiyle ağırlanan Mutlu, Konak’ın eşsiz bir tarihe ve çok kültürlü dokuya sahip olduğuna dikkat çekti. İlçede tüm kültürlerin yaşamasını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Mutlu, Kemeraltı bölgesinde Yahudi kültür mirasının en önemli mekanlarından olan havraların ziyaret merkezi haline gelmesi için yürütülen çalışmaların artacağını belirtti. Mutlu, “Bu kültürel miras çok önemli ve kıymetli. Mutlaka çok iyi anlatılması ve ayağa kaldırılması lazım” mesajı verdi.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar