Gelişmeler

Tugay'dan Aliağa'ya vaat yağmuru: Otopark sorunu çözülecek

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Aliağa’ya Sanayi Bölgesi Sağlık Polikliniği ve çok katlı otopark sözü verdi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir için yapacakları proje ve vaatleri kamuoyuyla paylaştı. İzmir Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi’nde proje lansmanında İzmir projelerini açıklamak için sahneye çıkan Tugay, Aliağa’yı unutmadı.

ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK SAĞLIK POLİKLİNİĞİNİN İLKİ ALİAĞA’YA

Seçilmesinin ardından ilk 180 gün hızlı eylem planının hazır olduğunu belirten  Cemil Tugay,  dokuz başlıkta sunduğu projelerinin içerisinde Aliağa’ya meslek hastalıklarına yönelik sağlık polikliniği ve otopark projesi olduğunu müjdeledi.

 İzmir’in tüm alanlarına dair planlarının gerçekleştirileceğini belirten Tugay, İzmir Tek Sağlık birimini kuracağız, Eşrefpaşa Belediye Hastanesi güçlenecek, büyüteceğiz. Gezici sağlık hizmetleri yaygınlaşacak. Sanayi bölgelerine kuracağımız polikliniklerle meslek hastalıklarına sıkça yakalanan,  emekçi arkadaşlarımıza Eşrefpaşa Belediye Hastanesi ücretsiz hizmet verecek ve onlara sahip çıkacak. Bu polikliniklerin ilkini Aliağa’da yapacağımıza dair Belediye Başkan Adayımız Çağatay Güç’e söz verdik” dedi.

ALİAĞA’NIN OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Kent içi ulaşım ve trafik projelerini tanıtan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Kemer, Kemalpaşa, Selçuk’un yanı sıra İzmir’in Kuzey ilçesi Aliağa’da da çok katlı işlevsel otopark projesinin olduğunu duyurdu. İlk 180 gün içerisinde bu projenin de hayata geçerileceğini ifade etti.

‘YENİ NESİL BELEDİYECİLİK İLE GELECEĞİ PLANLAYACAĞIZ’

Proje tanıtım toplantısında belediyecilik anlayışını da tarif eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, "İçinde yaşadığımız dönemde artık yeni şeyler söylemeliyiz. Yeni bir siyasete yeni bir siyaset anlayışına ve yeni siyasetçilere ihtiyacımız olduğunu toplum söylüyor. Siyasetteki tıkanma noktasını aşmamız lazım. Biz bunu ‘Yeni nesil belediyeciliğe ihtiyacımız var’ olarak tanımladık. Bu insanların sorunlarını ve beklentilerini doğru tanımlayabilen bugünü değil gelecek uzun yılları, uzun yıldan ölçeğimiz de 2050. Bütün sorunları küresel düşünüp yerel eylem planları ile çalışmalar yapmak zorundayız. Çalışma yaparken dar bir kadro ile değil ulaşabildiğimiz bütün kaynaklarla herkesle bağlantılı olacağız. Verimlilik çağımızın en önemli en sihirli kelimelerinden bir tanesi. Her ne yaparsak yapalım bir kaynak harcıyoruz ve yarar elde ediyoruz. Ama harcadığımız kaynakla en iyi verimliliği elde edip edemediğimiz çok önemli.  Özellikle kamu yönetimlerinde bu göz ardı ediliyor. Bütün bunları yaparken mutlaka ve mutlaka halkın, yetkin, STK katılımını sağlamak zorunluluğu yeni nesil belediyeciliğin kapsamı içinde" dedi. 

ÇAĞATAY GÜÇ’TEN BÜYÜKŞEHİR İLE KOORDİNELİ PROJELER

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın proje lansmanından sonra açıklamalarda bulunan CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay’ın İzmir’in her bir ilçesine ve alanına ilişkin profesyonelce çalışılarak planlanan projelerini heyecanla dinledik. Bizlere düşen görev yerel yönetimlerin asli görevlerini halkın en iyi şekilde faydalanabileceği, kentin dokusuna uygun projelerle inşa etmektir. Büyükşehir adayımız Cemil Tugay’a Aliağa’mızı da öncelikli projeler içerisinde planlamış olmasından dolayı çok teşekkür ederiz. Belediyeciliğin en önemli unsurlarından biri de koordineli olmak ve doğru iletişim kanallarını sağlayabilmektir. Bizler hem Aliağa’da hem de İzmir Büyükşehir’de ilçemizin ihtiyacı olan çalışmaları yapmak, en doğru adımları atmak için adayız. Birlikte başaracağız” dedi.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar