Gelişmeler

Boluspor-Amedspor maçında Amedspor taraftarlarına yasak

Bolu İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı kararla, Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Amedspor ile Boluspor arasında oynanacak maça Amedspor taraftarları alınmayacak.

Haber Merkezi - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Amedspor ile Boluspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası maçı öncesi, Amedspor taraftarlarına stadyum yasağı geldi.

Yerel Güneydoğu Ekspres’in haberine göre, Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Amedspor ile Boluspor, yarın saat 14.00’te Bolu Atatürk Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Maç öncesi Bolu İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı son dakika kararı ile Amedspor’a taraftar yasağı konuldu.

Güneydoğu Ekspres’e konuşan Mezopotamya Taraftar Dernekleri Federasyonu Başkanı Ramazan Tugay, taraftar yasağı kararına tepki göstererek, “6 yıldan fazladır Amedspor’a taraftar yasağı geliyor. Her deplasman öncesi taraftara yasağı geliyor. Ben sormak isterim, İstanbul gibi metropol kentlerde veya diğer kentlerinde il Emniyet Müdürü veya valisi o insanların nasıl güvenliğini sağlıyor, güvenliği sağlıyorsa 200 tane insanın taraftarının güvenini nasıl sağlayamıyor? Burada bir art niyet vardır” dedi.

Tugay şöyle devam etti:

“Biz Mezopotamya taraftalar ve naif federasyonu olarak bunu şiddetle kınıyoruz. Artık bu anlamsız yasakların bunun son bulmasını istiyoruz. Çünkü başka bir takıma yapılmış olsaydı yerine de oynardı. Tek kelimeyle yazıklar olsun diyoruz yani. Ama her ne olursa olsun Amedspor taraftarı ve takımı olarak asla ve asla geri adım atmayız isterlerse her deplasman yasaklansın sorun değil, biz her koşulda takımımızın yanındayız.”

Sena Kaya
Sena Kaya [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar