Gelişmeler

Depremzede öğrenciler Bayraklı'da eğitime devam edecek

Sınavlara hazırlanan öğrencilerin eğitim sürecinden geri kalmaması için çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Sandal “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz” dedi.

Bayraklı Belediyesi, Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi sonrası bölgeden ayrılarak Bayraklı’ya yerleşen ortaokul ve lise öğrencilerine Sosyal Etkinlik Merkezi’nin kapılarını açtı. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin eğitim sürecinden geri kalmaması için çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Sandal “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz” dedi.

ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ BAŞVURABİLİYOR

Büyük felaketin ilk gününden itibaren vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, anaokullarının ardından lise ve üniversiteye ücretsiz hazırlık kurslarının verildiği Sosyal Etkinlik Merkezi’nin kapılarını da deprem sonrasında Bayraklı’ya yerleşen ortaokul ve lise öğrencilerine açtı.

Sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerin başvuru ve kayıt ile ilgili 477 20 00 numaralı telefondan bilgi alabileceği belirtildi

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Depremin ilk gününden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettik ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan da çocuklarımızın eğitimden uzak kalmamaları gerekiyor. Bunun için gerek anaokulu gerekse ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımıza bünyemizdeki eğitim kurumlarının kapılarını sonuna kadar açtık.

Her konuda çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin yanında olmayı sürdüreceğiz. Biz dayanışmayla büyüyen birlikte güçlenen büyük bir aileyiz ve yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar