Gelişmeler

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil: "Göztepe'yi Süperlig'de Göreceğiz"

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, "Göztepe süper lige çıkacak" diyerek, 16 Mayıs Salı günü oynanacak Göztepe - Rize maçına ilişkin, taraftara "Stadı doldurma" mesajı verdi.

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, İnciraltı Planlarıyla birlikte lansmanı yapılan, Amatör Branşlar İnciraltı yerleşkesinin, amatör branşlar için çok önemli bir adım olduğunu kaydetti. Sepil, tesisin Türkiye'ye örnek olacağını anlatarak,

"17 amatör branşımız var ve bunların hepsi aktif, bazen söylüyoruz ama aktif olmuyor. Kış şartlarıyla bin 500 tane 17 branşta gence hizmet veriyoruz. Yazın bu sayı atıyor ama en büyük sorunumuz tesis. Bu bütün İzmir'in sorunu, artık inşallah bu tesisleşmenin amatör branşlar için çok önemli bir adımını İnciraltı Tesisleri ile attık. Çok daha iyi hizmet vereceğiz.

İzmir bir spor şehir. Futbol da daha iyi olacağız tabi ki ama amatör branşlarda Türkiye'ye örnek bir tesisi hayata geçireceğiz. Bilmiyorum daha önce böyle bir tesis planlandı mı, yapıldı mı? İçinde olimpik yüzme havuzu olan, içinde kapalı salonları, tenisi, birçok spor dalına hizmet verecek alanları olan. Birçok gence, İzmir'e hizmet vereceğiz" dedi.

"STADIMIZ TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL STADI"

Göztepe Stadı'nın Türkiye'nin en iyi stadı olduğunu aktaran Sepil, "İzmir'de özellikle amatör branşlarda salonumuz ve bununla ilgili yerler büyük sıkıntıydı ama bu sıkıntıyı giderdik. Stat konusunda da bana göre bizim stadımız Türkiye'nin en güzel stadı, hatta belki Avrupa'da da en iyi.

Kapasite olarak söyleyemeyiz, neticede kapasitemiz 20 bin, onu da inşallah 25 bine çıkartacağız ama mükemmel bir stadımız var. Bize tesis kazandıran herkesin başımızın üstünde yeri var" ifadelerini kullandı.

"PLAY-OFF'A KALMAYA ÇALIŞIYORUZ"

16 Mayıs Salı günü oynanacak Göztepe - Rize Maçı'na yönelik konuşan Sepil, "Biz bundan 6 yıl önce Süper Lige çıktığımızda Play-off'tan çıktık. Sezona iyi başlamadık ama sezonun ikinci bölümünde yani son 12 maçtır iyi bir istikrar yakaladık.

İnşallah bu önümüzdeki maçı da bitirip Play Off'a kalmaya çalışıyoruz. Oldukça pozisyonumuz da iyi. Geçen sefer ne yaptıysak aynısını yapacağız. Salı günü oynanacak maç önemli. Bu konuda da itiraz ettik. Burada sorun şu; bütün statlarda ışık olmadığı için ve bütün maçlar da aynı saatte oynanacağı için federasyon 5'e koymak zorunda kaldı.

,İtiraz ettik ama maalesef itirazımız reddedildi. Saat 5, koşullar iyi değil ama umarım taraftarımızla stadı doldururuz yine" açıklamasında bulundu.

"YABANCI YATIRIMCININ NE GETİRDİĞİNİ HERKES KISA SÜREDE GÖRECEK"

Transfer çalışmaları ve Sport Republic ortaklığına yönelik soruları yanıtlayan Mehmet Sepil, "Geçen sene bizim bu yeni ortaklığı kurmamız, Sport Republic'in gelmesi... Yani Sport Republic, hisse aldığında içinde 3 -4 kişi vardı, şu anda Sport Republic'te 30 kişiden fazla var. Şu an birçok Avrupa Kulüpleriyle de görüşüyorlar satın almalar için.

Afrika'da ciddi projeleri var akademi için. Dolayısıyla geçen sene bu gözükmedi, transfere çok geç girdik, biraz ıstıraplı bir süreçti. Bunu inşallah Süper Lig'de yaparız, Süper Lig'de yapmasak birinci ligde de yapsak o zaman herkes görecek bizim neden yabancı yatırımcıyla beraber olduğumuzu. Bu yabancı yatırımcı bize neler getirecek, bunu hep beraber kısa zamanda göreceğiz" dedi.

"GÖZTEPE SÜPER LİG'E ÇIKACAK"

Sepil açıklamalarını şöyle sürdürdü: 

Emin olun, söylemekle bitmiyor, göstermek lazım, herkes çok yakında bunu algılayacak. Nereye doğru gittiğimizi, ne yapmak istediğimizi... Göztepe Süper Lig'e çıkacak ama mühim olan geçen sefer çıktığımızda 5 yıl patinaj patinaj yaptık. Artık patinajsiz bir Göztepe yaratmak amacındayız.

"FOTBOL'DA SÜREKLİ BAŞARI İSTENİYOR"

Ben taraftardan farklı bir kişi değilim. Göztepe başarılıysa mutluyuz, Göztepe başarısızsa mutsuzuz. Dolayısıyla Göztepe Kulübü'nü yöneten bizim gibi kişilerin taraftarla hiçbir zaman sorunu olamaz. Ben de onlar gibi düşünüyorum, futbol kolay bir şey değil, hep başarı isteniyor. Bunu biz sağlayamadık sonunda ama bunu sürekli yapacağız ve dolayısıyla herkes mutlu olacak. 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar